Önümüzdeki hafta piyasalar için veri ağırlıklı bir ekonomik gündemi beraberinde getiriyor. Türkiye'de, imalat sektörü satın alma yöneticileri endeksleri (PMI) yurt dışında Almanya enflasyonu ve ABD çekirdek PCE verilerinin yanı sıra 2023 yılının dördüncü çeyreği ve tüm yılı GSYH rakamları da açıklanacak.

ABD'de enflasyon Ocak 2024'te yıllık yüzde 3,1 artışla 308.417 puana yükseldi; Aralık ayındaki yüzde 3,4'lük artıştan sonra hafifledi ancak yüzde 2,9'luk artış yönündeki piyasa beklentilerini aştı. Veri sonrası Fed'in takip ettiği enflasyon göstergesi olan çekirdek PCE rakamları daha da önem kazandı.

Yurt içinde izlenecek diğer veriler arasında ekonomik güven endeksi, dış ticaret, hizmetler sektörü fiyat endeksi ve İstanbul enflasyonu yer alıyor. Ayrıca, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı tutanakları, bankacılık sektörü aylık raporu yayınlanacak.

KDV Oranlarına Ayar: Lokanta ve Kafelerde Değişiklik Kapıda KDV Oranlarına Ayar: Lokanta ve Kafelerde Değişiklik Kapıda

Euro Bölgesi'nde tüketici fiyatları, Japonya'da tüketici fiyatları, sanayi üretimi, perakende satışlar ve konut başlangıçları bekleniyor.

Editör: Tülay Kara