Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından belirlenen seçim takvimi, seçim sürecinin nasıl işleyeceğine dair önemli bilgiler sunuyor.

2024 Yerel Seçimleri Ne Zaman?

Seçim Tarihi: 31 Mart 2024

Seçim propagandası ve yasakları ile ilgili tarihler de YSK tarafından net bir şekilde belirlenmiştir. Seçim sürecinin önemli kilometre taşları şu şekilde:

Seçim Propagandası ve Yasakları Başlangıcı: 21 Mart

Seçim Propagandasının Sonu: 30 Mart, Saat 18.00

Seçim Yasaklarının Sonu: 31 Mart, Saat 23.59

Yerel Seçime Kaç Gün Kaldı?

Kalan Gün Sayısı: 37 gün

2024 Yerel Seçimleri, Türkiye'nin dört bir yanındaki belediyelerin yönetimini belirleyecek kritik bir dönemeç olacak. Seçmenler, yerel yönetimlerin gelecek dönemdeki politika ve projelerini şekillendirecek belediye başkanlarını ve belediye meclis üyelerini seçmek için sandık başına gidecek.

Ticaret Bakanı Ömer Bolat: Jet yakıtı iddiasına cevap verdi Ticaret Bakanı Ömer Bolat: Jet yakıtı iddiasına cevap verdi

Seçim süreci boyunca, adaylar ve partiler seçmenlerle buluşacak, projelerini ve vaatlerini anlatacaklar. Seçim propagandası süresince yapılacak çalışmalar, seçmen kararlarını etkileyebilecek önemli faktörler arasında yer alacak.

Her seçim döneminde olduğu gibi, seçimlerin demokratik bir ortamda, şeffaf ve adil bir şekilde gerçekleşmesi, ülkenin demokratik gelişimine katkıda bulunacak. Seçim sonuçları, yerel yönetimlerin gelecek dönemdeki yönünü belirleyecek ve vatandaşların yerel hizmetlerden beklentilerini şekillendirecek.

2024 Yerel Seçimleri'ne sayılı günler kala, seçmenlerin ve adayların heyecanı giderek artıyor. Seçim sürecinin tüm katılımcılar için başarılı ve verimli geçmesi umuluyor.

Editör: Ebru Kont1