Geçen yılın en büyük zarar eden filmleri, Deadline tarafından açıklanan bir listeyle ortaya çıktı. Bu rapora göre, Marvel Studios'un "The Marvels" filmi, oldukça tartışmalı olan "The Flash" filminden daha fazla zarar etti. 

Geçen yılın en büyük kayıplarına odaklanan bir liste, "Captain Marvel" devam filmi için Disney'in net 237 milyon dolar zarara uğradığını ortaya koydu. Disney'in filmi yapmak için 270 milyon dolar, pazarlamak için 110 milyon dolar, kalanlar/dağıtım giderleri için 21 milyon dolar ve faiz ile genel giderler için 54 milyon dolar harcadığı belirtildi. Bu, toplamda 455 milyon dolarlık bir harcama anlamına geliyor. 

THE MARVELS 

Stüdyonun geliri, "Captain Marvel" devam filminin dünya çapındaki sinema gösterimlerinden elde ettiği 206 milyon doların 88 milyon doları, kiralama ve satın almalardan gelen 40 milyon dolar ve dijital yayından gelen 90 milyon dolar oluşturduğu belirtildi. Bu durumda, Disney için toplam gelir 218 milyon dolar olurken, zarar ise 237 milyon doları buluyor.

Usta oyuncuya veda Usta oyuncuya veda

Stüdyo, "The Marvels" filminin çekimlerini gerçekleştirmek için İngiltere'den 55 milyon dolarlık bir sübvansiyon aldı. Ancak bu düşüldüğünde bile "The Marvels" filmi, yılın en büyük zarar eden filmi olarak öne çıkıyor. Net zararı 155 milyon dolar olan ikinci sıradaki "The Flash"ın açık ara önünde yer alıyor. 

THE FLASH 

The Flash

"The Flash" filminin yapımı 200 milyon dolara mal oldu ve pazarlaması için 120 milyon dolar harcandı. Dağıtım giderleri, faiz ve genel giderler için ise 85 milyon dolar daha harcandı, böylece nihai maliyet 405 milyon dolara ulaştı. Warner Bros, filmi küresel sinema satışından 271.3 milyon dolar gelir elde ederken, kiralama gelirlerinden 50 milyon dolar ve TV/dijital satışlardan 85 milyon dolar kazandı. Bu, toplam gelirin 250 milyon dolara ulaştığı anlamına geliyor ve "The Flash" filminin 155 milyon dolar zarar ettiği ortaya çıktı.  

INDIANA JONES VE KADER KADRANI 

Indi̇ana Jones

Üçüncü sırada ise 143 milyon dolarlık zararla "Indiana Jones and the Dial of Destiny" (Indiana Jones ve Kader Kadranı) filmi yer aldı. Bu film, 516 milyon dolarlık bir bütçeyle (300 milyon doları yapım bütçesi), listedeki en yüksek toplam harcamayı gerçekleştirdi. 

WISH 

W İ S H

Dördüncü sırada, Disney yapımı "Wish" filmi bulunuyor. Bu film, stüdyoya 131 milyon dolar zarar getirdi.

HAUNTED MANSİON 

Haunted Manison

Listedeki bir diğer zarar eden Disney yapımı ise "Haunted Mansion" oldu, stüdyoya 117 milyon dolar zarar getirdi.