Mayıs ayını bitirirken burçlardan güzel haberler var. 26 Mayıs Pazar günü, bolluk, bereket ve şans gezegeni Jüpiter, bir yıl boyunca İkizler burcunda olacak. Astrolog Özlem Recep, bu etkinin burçlara nasıl yansıyacağını 20 Mayıs haftalık burç yorumlarında değerlendirdi. Bu dönemde büyütmek istediğimiz birçok konu çözüme kavuşabilir ve 15 gün içinde tüm detaylar netleşecek. İşte burç yorumları... 

20 MAYIS HAFTALIK BURÇ YORUMLARI 

Gökyüzü bu hafta fırtına gibi esecek. 23 Mayıs Perşembe günü Yay burcunda Dolunay gerçekleşirken, 26 Mayıs Pazar günü bolluk, bereket ve şans gezegeni Jüpiter, bir yıl boyunca İkizler burcunda olacak. Peki, bu süreçte burçları neler bekliyor? 

12 YILDA BİR GELEN ŞANS 

Jüpiter'in İkizler burcunda seyahat etmesiyle, hava elementine ait burçlar büyük destek alacak. İkizler burcu doğal olarak şansı temsil ederken, Terazi ve Kova burçları da özellikle güçlü olacak. Koç ve Aslan burçları ise şansı, karşılarına çıkan fırsatlar ve insanlar aracılığıyla yakalayacaklar. 

26 MAYIS YAY BURCUNDA DOLUNAY 

Bu hafta Ay büyüyen fazda ilerleyecek, bu da pek çok konuda büyüme ve gelişme fırsatı sunacak. Ancak aynı zamanda hayatımızda sonlandırmamız gereken durumları ve arkadan çevrilen oyunları fark etme zamanı olacak. 15 gün boyunca, önceden gözden kaçan detayları fark edeceğiz ve takılıp kaldığımız konuları çözme fırsatı bulacağız. Destek alarak bu konuları aşabileceğiz ve gizlenen gerçekler ansızın gün yüzüne çıkacak.

Gündemimizde ilişkiler, ticaret, hukuk, mahkeme süreçleri, sınavlar, vatandaşlık ve yurt dışı planları gibi konular yer alacak. Bu hafta, beklenmedik olaylarla karşılaşabiliriz. Sismik aktiviteler ve doğal afet riski artarken, ulaşım araçlarında dikkatli olmak önem taşıyacak. İlişkilerde, olumlu giden durumlarınıza gölge düşürmeye çalışan kişilere karşı dikkatli olmalıyız. Banka soygunları ve telefon dolandırıcılığı gibi vakalar da artabilir. Sağlık açısından pankreas, karaciğer ve insülin direnci gibi konuları kontrol ettirmek önemli olacak. Ayrıca, kalça kırıkları ve bebeklerde kalça çıkığına da dikkat etmek gerekecek. Ünlülerle ilgili şok edici haberler de gelebilir. 

İŞTE BURÇ YORUMLARI  

BALIK 

Sevgili Balık, Jüpiter'in İkizler burcuna geçişiyle birlikte, önümüzdeki 1 yıl içinde hamilelik şansı doğabilir. Ayrıca evlenmek veya ev almak gibi önemli kararlar için de fırsatlar doğabilir. Perşembe günü gerçekleşecek olan Yay burcundaki Dolunay, hayatında sürekli ertelediğin konuları ele alman için sana bir itki sağlayabilir. Özellikle iş ve eğitim hayatında belirsizlikler sona erebilir. Sorumluluk almak ve kararlarını netleştirmek oldukça önemli olacak. Eğer önemli bir sağlık sorunu yaşıyorsan, kabul edici bir tutum içinde olman ve iyileşmeye odaklanman önemli. 

KOVA  

Sevgili Kova, Jüpiter'in İkizler burcuna geçişiyle birlikte, önümüzdeki 1 yıl içinde aşk konusunda en çok mutlu olacak olan sen olabilirsin. Eğer kalbin hala yalnızsa, şimdiye kadar yaşadığın ilişkilerin ardından özel bir bağ kurabileceğin bir döneme girebilirsin. Maddi açıdan da şans seninle olacak; beklenmedik fırsatlarla karşılaşabilir ve gelirinde artış yaşayabilirsin. Yay burcundaki Dolunay, çevrende konuşulmanı sağlayabilir. İstediğin konuda öne çıkmak için bir fırsat yakalayabilirsin. Ayrıca, eğlenceli davetlere katılabilir ve sosyal çevrende aktif bir rol oynayabilirsin. 

OĞLAK 

Sevgili Oğlak, Jüpiter'in İkizler burcuna geçişiyle birlikte, önümüzdeki 1 yıl boyunca iş hayatında şanslı bir döneme girebilirsin. Fırsatlarla dolu iş değişiklikleri senin için gündemde olabilir. Eğer sağlık sorunların varsa, bu dönemde rahatlama ve iyileşme yaşayabilirsin. Perşembe günü gerçekleşecek olan Yay burcundaki Dolunay, önümüzdeki 15 gün içinde kendini biraz içine kapanmış hissetmeni sağlayabilir. İş hayatında önemli kararlar almak istiyorsan, bu süreçte biraz daha dikkatli düşünmek ve değerlendirmek önemli olabilir. Sağlık açısından da önemli kontroller yapabilirsin. Ancak bu 15 gün içinde dolandırıcılık riskine karşı dikkatli olman da gerekebilir. 

YAY   

Sevgili Yay, Jüpiter'in İkizler burcuna geçişiyle birlikte, önümüzdeki 1 yıl içinde ev almak gibi önemli fırsatlarla karşılaşabilirsin. Ayrıca sürpriz bir şekilde nikah masasında kendini bulabilirsin. Dostların aracılığıyla iş fırsatlarına daha da geniş bir perspektiften bakabilir ve çevrenle daha fazla etkileşime girebilirsin.

Perşembe günü gerçekleşecek olan Yay burcundaki Dolunay, önümüzdeki 15 gün boyunca sağlığına daha fazla özen göstermen gerektiğini işaret ediyor. Hayatında olumsuz etkiler yaratan unsurlardan kurtulacağın ve kendini yenileyebileceğin bir dönem seni bekliyor. Bu süreçte alışkanlıklarını, koşulları, korkularını ve endişelerini aşman gerekebilir. Ancak cesur kararlar alarak bu zorlukların üstesinden gelebilir ve uzun süredir beklediğin ödülleri elde edebilirsin. 

AKREP 

Sevgili Akrep, Jüpiter'in İkizler burcuna geçişiyle birlikte, önümüzdeki 1 yıl boyunca eşinin maddi kaynaklarından destek ve fırsatlarla karşılaşabilirsin. Miras, nafaka, sigorta primleri gibi gelir kaynakları oluşabilir ve ortak projelerden elde edilecek karlar da mümkün olabilir. Perşembe günü gerçekleşecek olan Yay burcundaki Dolunay ile birlikte maddi kaynaklarını dengelemek için adımlar atmalısın. Para kazanma yöntemleri, hangi alanlara yatırım yapman gerektiği ve hangi işbirliklerinin sana fayda sağlayacağı gibi sorulara cevap bulabileceğin bir döneme giriyorsun. Eğer tedavi olduğun bir rahatsızlığın varsa, bu döngünün sona ermesiyle birlikte rahatlama ve iyileşme sürecine gireceksin. Bu süreçten sonra ferahlık ve huzur seni bekliyor. 

TERAZİ  

Sevgili Terazi, Jüpiter'in İkizler burcuna geçişiyle birlikte, önümüzdeki 1 yıl boyunca sınavlar, yüksek eğitim ve hukuki süreçlerde şans seninle olacak. Yurtdışında yaşamak, vatandaşlık almak veya göç etmek gibi konularda da fırsatlar seninle olacak, bu da bol bol seyahat etmeni sağlayabilir. Eşinin ailesinden destek göreceksin ve ilişkilerdeki anlaşmazlıklar barışla sonuçlanabilir.

Bu içecek adeta vücudu eritiyor Bu içecek adeta vücudu eritiyor

Perşembe günü gerçekleşecek olan Yay burcundaki Dolunay, hayatında bazı dostlarınla yollarını ayırman gerekebileceğini işaret ediyor. Gerçekler ortaya çıkacak ve senden saklanan bilgileri öğreneceksin. Bu döngüde, bazı ilişkileri sonlandırmak veya nokta koymak, seni şanslı döneminde daha olumlu insanlarla karşılaşman için hazırlayabilir. 

BAŞAK 

Sevgili Başak, Jüpiter'in İkizler burcuna geçişiyle birlikte, önümüzdeki 1 yıl içinde kariyer hayatında zirveyi yakalayacak bir döneme adım atabilirsin. İş hayatında büyümek, ismini duyurmak, terfi almak ve hatta iş kurmak için fırsatlar seni bekliyor olacak. Perşembe günü gerçekleşecek olan Yay burcundaki Dolunay, ailenle ilgilenmenin önemini vurguluyor. Aile üyelerinden birinin sana ihtiyacı olabilir, bu yüzden onların gereksinimlerini fark etmek ve onlara destek olmak önemli olabilir. İş hayatında bir döngüyü tamamlayıp biraz dinlenme ve ileriye bakma isteği hissedebilirsin. Özel hayatında ise biten bir ilişkiyle ilgili haberler ve yüzleşmelerle karşılaşabilirsin. Bu süreçte kendini yeniden keşfetme ve hayatında yeni bir sayfa açma fırsatı da doğabilir. 

ASLAN  

Sevgili Aslan, Jüpiter'in İkizler burcuna geçişiyle birlikte, önümüzdeki 1 yıl boyunca dilekler evinden geçen bu enerji, hayallerini gerçeğe dönüştürmeye hazırlanıyor. Hayalini kurduğun her şeyi yaşama şansı seni bekliyor. Bu dönemde çevren daha da kalabalıklaşacak ve davetler, organizasyonlar, kulüpler, dernekler ve yardımlaşma faaliyetlerinin içinde aktif bir rol alabilirsin. İsminin daha çok duyulacağı, başarılarının ve terfilerinin öne çıkacağı bir dönem seni bekliyor.

Perşembe günü gerçekleşecek olan Yay burcundaki Dolunay, özel hayatını derinden etkileyecek. Eğer siz ya da partneriniz hata yaptıysanız, bu süreçte her şey açığa çıkabilir. İlişkinizdeki uçurumları önlemek istiyorsanız, birlikte kısa bir tatile çıkıp toparlanabilirsiniz. Yalnız olanlar ise aşkı bulabilir ve yeni bir ilişkiye başlayabilirler. 

YENGEÇ 

Sevgili Yengeç, Jüpiter'in İkizler burcuna geçişiyle birlikte, önümüzdeki 1 yıl boyunca ilahi bir destek hissedebilirsin. Eğer hastalık veya sıkıntılar içerisindeysen, şifa bulma yolunda ilerleyebilirsin. Üretkenliğin artacak ve ilham alarak kitap yazabilir, sanat eserleri ortaya çıkarabilirsin. Arkandan oyun oynayanlar kendi tuzaklarına düşebilirler. Sanki kanatlarını açan bir melek seni koruyor ve artık hayata karşı korkularını bırakmanın zamanı geldi Sevgili Yengeç.

Perşembe günü gerçekleşecek olan Yay burcundaki Dolunay'ın enerjisiyle sağlığını etkileyen süreçler biraz yorucu olabilir. Aileden veya yakın çevrenden sağlık sorunlarıyla ilgili haberler alabilirsin. İş hayatında bir dönem kapanıyor olabilir ve yeni bir döneme hazırlanma sürecine girebilirsin. 

İKİZLER 

Sevgili İkizler, Jüpiter'in İkizler burcuna geçişiyle birlikte, önümüzdeki 1 yıl boyunca şansın seninle olduğunu bilmelisin. İlişkiler açısından aşık olabilir ve hatta evlilik kararı alabilirsin. Perşembe günü gerçekleşecek olan Yay burcu Dolunay'ıyla birlikte, önümüzdeki 15 gün boyunca ilişkilerin etkilenecek. Bu Dolunay, belki de seni tam anlamıyla sen yapacak bir döneme işaret ediyor. Jüpiter'in İkizler burcuna geçişiyle birlikte, hayatında gerçekten kimin olmasını istediğini düşünmenin zamanı geldi. Eğer bir ayrılık dönemine giriyorsan üzülme, çünkü Yay Dolunay'ıyla sonlanan bir süreç, seni belki de hak ettiğin aşka doğru yönlendiriyor olabilir. Beraberliğin sağlam ve sağlıklıysa, bu süreçte birbirinize daha çok kenetlenebilirsiniz. Sadece yalanlarıyla araya girmeye çalışan kişilere karşı ise mesafeli durman önemli olacak. 

BOĞA 

Sevgili Boğa, Jüpiter'in İkizler burcuna geçişiyle birlikte, 2025 Mayıs ayına kadar maddi anlamdaki fırsatlar senin için en fazla şanslı olduğun konu olacak. İlişkilerde değer görmek ve huzuru yakalamak da bu süreçte seni bekliyor olacak. Perşembe günü gerçekleşecek olan Yay burcu Dolunay'ının enerjisi, banka işlemleri, kredi faizleri ve yatırım kaynaklarını değerlendirmek istemenize neden olabilir. Ayrıca, önemli bir sağlık sorununuz varsa tedavi veya operasyon gündeminize gelebilir. Kendinize bile itiraf edemediğiniz geleceğinizi değiştirecek kararları alma zamanının geldiğini hatırlatmak isterim. Özel hayatınızda ise romantizm dolu bir hafta sizi bekliyor olacak. 

KOÇ 

Sevgili Koç, Jüpiter'in İkizler burcuna geçişiyle birlikte, önümüzdeki 1 yıl boyunca düşündüklerini hayatına çekecek gücü içinde bulacaksın. Bu süreçte sözlerin öneminin farkına varacaksın ve neyi dile getirdiğine dikkat edeceksin. Araba alımı yapabilir, yeni eğitim alanları keşfedebilir, önemli anlaşmaları imzalayabilir ve seni mutlu edecek arkadaşlarla tanışabilirsin. Ayrıca, akraba ve kardeşlerinin hayatında mutlu edici sürprizlerle karşılaşabilirsin. Şansının ve mutluluğunun yolları kısa yolculuklarda olabilir, bu konuda haberin olsun.

Perşembe günü gerçekleşecek olan Yay burcu Dolunay'ıyla birlikte, maddi kaynaklarını arttıracak fırsatlarla karşılaşabilirsin. Devlet kurumlarına başvurabilir, yurt dışı imkanlarını değerlendirebilir veya para kazanmak için yurtdışı veya şehirlerarası yolculuklar yapabilirsin.

Editör: Tülay Kara