Müjdeli haber geldi! Hastane danışmanı pozisyonlarına yapılacak olan alımlar, tamamen online bir süreçle gerçekleşecek. Bu alımlar, özel sektörde yapılacak olup KPSS gibi sınav şartları aranmayacak. Başvuracak adayların, alım yapılacak özel sağlık kuruluşlarının belirleyebileceği özel şartları da karşılamaları gerekmektedir. Dolayısıyla, başvurmadan önce hem genel hem de ilana özgü özel şartların detaylı bir şekilde incelenmesi büyük önem taşımaktadır. şte İŞKUR 19-29 Şubat 18-57 yaş arası hasta danışmanı alımı detayları...

HASTA DANIŞMANI ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Hasta danışmanı olarak çalışmak isteyen adaylar için belirlenen genel şartlar aşağıdaki gibi:

TC vatandaşı olmak

18 ile 55 yaş aralığında olmak

En az ilkokul mezunu olmak; lise veya üniversite mezunları da başvurabilir

Sağlık durumunun, ayakta çalışmaya ve vardiyalı çalışma koşullarına uygun olması

Meriç, intiharları gündeme taşıdı: "Çaresizlik intihara sürüklüyor" Meriç, intiharları gündeme taşıdı: "Çaresizlik intihara sürüklüyor"

Herhangi bir sağlık sorununun bulunmaması

Başvuracak adayların, alım yapılacak özel sağlık kuruluşlarının belirleyebileceği özel şartları da taşıyor olmaları gerekiyor. Bu nedenle, ilana başvurmadan önce hem genel hem de ilana özgü özel şartların iyi incelenmesi önem taşıyor.

BAŞVURU TAKVİMİ VE SÜRECİ

İŞKUR'un duyurusuna göre, başvuruların son tarihleri pozisyon ve sağlık kuruluşuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Adaylar, ilgili ilanın yanında belirtilen tarihe göre başvurularını tamamlamalıdırlar. Başvurular, İŞKUR'un Açık İş İlanları sayfası üzerinden online olarak gerçekleştirilebileceği gibi, aynı zamanda İŞKUR şubelerine şahsen başvuruda da bulunulabilir.

İŞKUR üzerinden hasta kabul-kayıt görevlisi pozisyonu için çeşitli tarihlerde ve farklı referans numaralarıyla yayınlanan iş ilanları, İstanbul, Kocaeli, Ankara ve Konya gibi çeşitli şehirlerdeki sağlık kuruluşlarından gelmektedir. Bu ilanlar, sağlık sektöründe istihdam arayışında olan adaylar için oldukça önemli fırsatlar sunmaktadır.

Editör: Fatma Gültekin