Bakanlık, resmi web sitesi üzerinden yayımladığı son açıklama ile 18-55 yaş arasındaki vatandaşlara yönelik 1.700 TL destek ödemesine başladığını duyurdu.

AİLE BAKANLIĞI İŞE YÖNLENDİRME YARDIMI BAŞLADI

Aile Bakanlığı'nın web sitesinde yer alan bilgilere göre, İşe Yönlendirme Yardımı kapsamında 18-55 yaş aralığındaki ve SYD Vakıflarınca çalışabilir olarak değerlendirilen kişilere ödeme yapılacak. İlgili bakanlık tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, başvuru yapacak kişilerin İŞKUR'a yönlendirilmiş olmaları gerekiyor.

BAŞVURU ŞARTLARI VE YAPILIŞI

Aile Bakanlığı, yardımdan yararlanmak isteyenler için resmi web sitesi üzerinden detaylı bir açıklama yapmıştır. 18-55 yaş arasındaki sosyal yardım yararlanıcıları, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca çalışabilir olarak değerlendirilip İŞKUR'a bildirilen kişiler bu yardımdan faydalanabilecekler. Başvurular, İŞKUR aracılığıyla işe yönlendirildikleri tarihten itibaren 30 gün içerisinde gerçekleştirilecek.

Türk Müteahhitlik Sektörünün Gözü Kalkınma Yolu Projesi'nde Türk Müteahhitlik Sektörünün Gözü Kalkınma Yolu Projesi'nde

KİMLİK İLE BAŞVURU İMKANI

Başvuru için yeterli olan kimlik bilgileri ile yapılabilir. Adaylar, sadece kimlik bilgilerini kullanarak başvuruda bulunabilirler. Yardım başvuruları için belirlenen şartlar doğrultusunda, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti tarafından belirlenen ödemelerin yapılacağı belirtilmiştir. Ayrıca, bir yıl içinde en fazla üç defa olmak üzere aylık asgari ücretin %10'una kadar yardım yapılacağı vurgulanmıştır. Başvuruların ve ödemelerin detayları, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti tarafından belirlenmiştir.

Editör: Ebru Kont1