Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası'na katılmak isteyen adayların başvuru işlemleri, belirli prosedürlere göre gerçekleştirilmektedir.

116.DÖNEM DEVLET HİZMETİ YÜKÜMLÜLÜĞÜ KURASI'NA KİMLER BAŞVURABİLİR?

Tıp fakültelerinden mezun olan ve uzmanlık eğitimini başarıyla tamamlayan doktorlar, 26/03/2024 tarihine kadar Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne başvurarak tescil işlemlerini gerçekleştirdikleri takdirde 116. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası'na katılma hakkı kazanacaklardır.

Ayrıca, daha önce atanmış ancak göreve başlamamış veya hizmet süresi dolmadan görevinden ayrılmış olan doktorlar ve uzman doktorlar, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun ilgili maddelerinde belirtilen engel durumlarını taşımamaları şartıyla, 26/03/2024 tarihi saat 18:00'e kadar kura başvurusunda bulunabilirler.

BAŞVURU İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?

Başvurular, kuraya katılmak isteyenler tarafından dilekçe ile gerçekleştirilecektir. Dilekçeler, 26/03/2024 tarihi saat 18:00'e kadar elden veya kargo yoluyla aşağıda belirtilen adrese gönderilmelidir:

Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şubesi

Baykar'dan Firma Ve Yöneticileri Hakkındaki İddialara İlişkin Flaş Açıklama Baykar'dan Firma Ve Yöneticileri Hakkındaki İddialara İlişkin Flaş Açıklama

Bilkent Yerleşkesi Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı 6001 Cad. No:9

06800 Çankaya /ANKARA

Dilekçe, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne hitaben yazılmalıdır.

Editör: Muharrem Türkoğlu