31 Mart Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde oy verme işlemi 17.00'de sona erecek. Ardından, oy sayımı başlayacak. 1 Nisan'da okulların tatil olması bekleniyor. Peki 1 Nisan okullar tatil mi? Seçimden sonraki Pazartesi günü 1 Nisan’da okul var mı?

1 NİSAN'DA OKULLAR TATİL Mİ?

LGS Girecek Öğrencilere Önemli Uyarı: Sınav Öncesi Son Taktikler ve Öneriler LGS Girecek Öğrencilere Önemli Uyarı: Sınav Öncesi Son Taktikler ve Öneriler

1 Nisan'da yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonrasında okulların tatil olup olmayacağına dair resmi bir açıklama henüz yapılmadı. Ancak geçmişte, 2023 yılında yapılan seçimlerin ardından okulların tatil edildiği biliniyor. Üniversitelerin tatil olup olmayacağı ise her bir üniversitenin rektörlüklerinde alınacak bir karara bağlı.

1 NİSAN RESMİ TATİL Mİ?

1 Nisan Pazartesi günü, seçim sonrası okulların tatil olup olmayacağına dair henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak geçmişte benzer durumlarda okulların tatil edilmesi geleneksel bir uygulama olduğundan, bu yıl da benzer bir durumun yaşanması bekleniyor. Diğer yandan, 1 Nisan'da okulların haricinde tüm kamu kurumlarının normal hizmetlerine devam etmesi öngörülüyor.

Editör: Fatma Gültekin