BÜKREŞ’E KARŞI ALINAN SONUÇ ÇOK DA KÖTÜ DEĞİL

Enes Özdemir

BÜKREŞ’E KARŞI ALINAN SONUÇ ÇOK DA KÖTÜ DEĞİL

Yeni sezon hazırlıklarını Düzce Topuk Yaylası ve Afyonkarahisar’da yapan Kırmızı-siyahlı takım, ilk hazırlık maçını Romanya’nın Rapid Bükreş takımı ile oynadı.
Bükreş Romanya’nın çok köklü ve etkili bir takımı. 3 kez Romanya şampiyonluğu bulunan Bükreş’in, 13 kez Romanya kupası, 4 kez de Romanya Süper Kupası’nı kazandığını biliyoruz.
Bu denli tecrübeli ve deneyimli bir takıma karşı yapılan hazırlık maçını 2–1 kaybetmek aslında çok da kötü bir skor değil bence.
Geçen seneki kadrosunun çoğunluğunu kaybetmiş, yeni takım kurgusu ile ilk kez bir yabancı takım karşısında alınan sonuç fena değildi.
Aslında burada alınan sonuçtan ziyade oynanan oyun ve oyun sistemine bakmak lazım. Tabi bunu bizlerin canlı veya banttan izleme şansımız olmadı. Ancak basından ve sosyal medyadan takip etme şansımız oldu. Mümkün olsa da birebir yakından izleyebilsek, maalesef imkânlar ölçüsünde bunlar olmuyor.
Teknik Direktör Marius Sumudica her iki yarıya da farklı kadrolar ile çıkarak tüm oyuncularını izleme şansı bulurken; onlara da kendilerini ispatlama şansı verdi bir anlamda.
İlk yarıya Günay, Olkowski, Yalçın, Kubilay, Morais, Segbefia, Jefferson, Elmar, Kenan, Kerim, Poepon ilk 11'i ile başlayan Teknik Direktör Marius Sumudica 2'nci yarıya ise; Günay, Oğuz, Yalçın, Kubilay, Mücahit, Segbefia, Erdem, İgor, Ali Ateş, Gökhan Alsan, Muğdat Çelik’e şans verdi.
Tabi bu oyuncular büyük bir kısmı lig maçlarında oynama imkanı bulacak mı biraz zor gözüküyor. Sumudica’nın da dediği gibi bu takıma en az daha 10 tane oyuncu alınacak. Bu oyuncuların gelmesi ile ilk 11’deki taşlar yerinden oynayacak ve yeni bir ilk 11 ortaya çıkacak.
Ama liglerin başlamasına kısa bir süre kaldı. Gazişehir’in eline çabuk tutması gerekiyor. Yeni gelecek oyuncuların kamp sürecini tamamlayıp takıma uyum sağlaması ister istemez zaman alacak. Bu açıdan bakıldığı zaman handikap olarak gözüküyor.

22.07.2019 (Enes Özdemir)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

3 YIL SONRA YİNE BEŞİKTAŞ

Gazişehir ligehazır mı?

SPOR ŞEHRİNE İLÇELER DE DESTEK VERMELİ

TRANSFERDE DURUM NEDİR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin