BABA NEDİR

BABA NEDİR

 

Babanın değerini, kıymetini, önemini babası olmayana soracaksın. Küçükken babası tarafından kucağa alınıp hiç bakkala, parka götürülmemiş çocuklara soracaksın.
"Askere gitme benim arkadaşım yok, kiminle oyun oynarım" diyen sonrasında babası şehit olan babasız yavruya soracaksın. Çocuk yuvalarında sevgi evlerinde büyüyen babasızlara soracaksın.
Yanıbaşında babayla büyüyen ama onun kıymetini bilmeyen hayırsız evlatlar! Onlarsız doğup büyümüş de onun sayesinde iş, meslek sahibi olmamış gibi, hayatta yalnız kalmış evinin bir odasına sığdıramadığı bir tek babayı omuzunda yük gören, huzur evine yerleştiren hayırsızlar ... Babasızlara sorun baba nedir diye?
Hele bir çeşit babalar var ki belki hiç bir zaman sevgisini gösteremez ama gece uyudun mu diye kontrol edip saçlarına incitmeden dokunan merhamet yüklü sevgi dolu babalar. Bir de BABA yaşayanlar var ki evladını genç yaşta kara toprağa veren şehit babaları "vatan sağolsun" der ağlamamak için göz yaşlarını içine köz olarak akıtanlar. Yiğit evladıyla gurur duyanlar, yaşıyor gibi görünsede aslında evladının belki son görüntüsünde son cümlesinde son kokusunda kalan babalar. Her ne kadar dimdik görünüp ama aslında yıkık bir viraneye dönmüş babalar...
Hele engelli evladını sırtında taşıyarak okula götürüp getiren, evde engelli evlatlarına çiçek gibi bakan babalar. Yoklukla açlıkla mücade edip çocuklarına helal lokma götürmeye çalışan babalar... Bu babalar eli öpülesi cennet babalardır benim nazarımda.
Bir de eşine evladına şiddet gösteren hayatlarını zehir eden alkolik, bağımlı babalar. Hele evladına tacizde bulunan, onlara işkence eden nasipsizler var ya o şerefsizler! Cennet babalara inat cehennemin en üst köşesinde olacak babalar, sapık ruhlar, çocuk sevicileri mekanınız cehennemin en üst makamı olsun.
Babalar günü vesilesi ile eli öpülesi babalarımızın aslında bir gün değil hergün baba olmalarını kutluyorum. Ahirete göçmüş tüm Cennet babalara bol Rahmet eylesin. Cehennem ateşi ile ödüllendirilmiş tüm sapık ruhlarada bol ateşli cehennemin yedi kat dibini diliyorum.

16.06.2019 (Leyla Gevrek)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

ANTEP İŞİ

ZAMANE GENÇLİK

GÖÇÜK VE YAŞAM SAVAŞI

GÖNÜLLERDE YİNE TAHT KURDU

YÜREK SIZISI DİNMEYENLER

AÇ GÖZÜMÜZ

KALP GÖZLERİNİZİ AÇIN

KONUŞANI DİNLEMEK

RUHUMDA İNCE SIZI

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin