AÇ GÖZÜMÜZ

AÇ GÖZÜMÜZ

Ömür bir kapıdan gelip diğer kapıdan gitmedir. Gelip gitme arasında ne yaptık ne yaşadık hepsi hayal hepsi boş aslında. Sadece yaradan neden yaratmış bunu bilmek önemli. Tabiki çoğumuz bilmiyoruz mesela ölüm meleği geldiğinde o kıymetli bedenimiz nasıl titreyerek can verecek? 

Yaklaşık 30 dakika içerisinde vücutta herhangi bir hareket diye bir şey kalmayacak.
Gevşeyen kaslardan dolayı hiç doymak bilmeyen ağız ve aç gözlerimiz açık kalacak. Boşaltım sistemi tamamen gevşeyip, idrar akıntısı olacak.
Ölümün gerçekleşmesinden 24 saat sonra o kıymetli bedenimiz her türlü bakım yaptığımız vücudumuz çürümeye başlayacak. Solunumun durması bakteriler için işaret olacak ve çalışmaya hazır olacak. Hiç düşündük mü
İlk çürüyen organlarımız neremiz olacak? Dünyada doymayan ama toprağın doyurduğu aç gözümüz, sonrasında beynimiz, haram helal demeden tıka basa doldurduğumuz mide ve bağırsaklarımız.
Ceset şişman ise daha çabuk çürürken, tuzlu suda boğulanlar daha geç çürüyor.
En geç çürüyen kısımlar ise kalp, mesane, böbrek .
İlk çürüyen yer olan mide ve bağırsaklarda bakteriler yoğun çalıştıkları için hızla gaz ortaya çıkıyor. Bu gaz, karın bölgesinin şişmesine sebep oluyor. Derinin üstü yanık gibi su toplarken, vücutta biriken sülfür yüzünden renk siyaha dönmeye başlıyor.
Günden güne şişen karın patlıyor ve göğüs çöküyor. Bu olay mezar üstünden duyulabilecek kadar sesli olabiliyor. (Rabbim sen yardım et bu aciz ve günahkar kullarına)
Ortalama 4 yıl sonra insan tamamen kemik haline dönüşüyor. Hadi bakalım şimdi güzelliğin, yakışıklılığın, zenginliğin, kibrin, malın mülkün, makamın mevkin nerede? Hani daha dün yanında çalışanına haksızca bağırıp çağırıyordun. Kaç gün önce eşinle kibir abidesi gibi dolanıyordun. Hiç düşünmedin değil mi yarın ne olacaksın? Hani yarattığın küçük dağlar? Haksız kazançla büyüttüğün evlatlar. Kimsenin fikrini beğenmezdin hep ben derdin.
Paranın satın aldığı insanların sonu budur. Mevkiye gelmek için 0karakterini satan, çevresini ezen, zulme uğrayan insanların üzerine basarak bir şeyler elde etmeye çalışanların sonu budur.
Güzelliğiyle, hayatı boyunca makyaj/süse adanan, cildi kurumasın diye her gün özenle kremlenip yumuşatılan bedenin sonu budur. Ayna karşısında kaslarına, güzelliğine bakıp kendine aşık, hayran olanlar yaradana şükür etmeyenler
çalışın, başarılı olun, insanlığa faydalı olun. Ama hayatı ve kendinizi büyütmeyin gözlerinizde. Zira elimizde yaptığımız amellerden başka bir şey kalmaycak...
Allah hepimize hayırlı ömürler versin. Ömrümüz gibi ölümümüzü de hayırlı eylesin inşallah.

9.08.2019 (Leyla Gevrek)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

YEŞİL ALTINIMIZI KİMSE GÖRMÜYOR MU

KENDİ GÖBEĞİMİZİ KENDİMİZ KESERİZ

BEN NASIL ÖLDÜM BİLEN VAR MI

HEDEF 2023 İSE

BİZ BİZE YETERİZ

USLANIN ARTIK

TÜRKİYE DESTAN YAZIYOR FARKINDA MISINIZ?

NE ETTİK DE KORONAYI BULDUK

NE ETTİK DE KORONAYI BULDUK

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin