YENİDOĞAN ÖLÜMLERİ AZALIYOR

YENİDOĞAN ÖLÜMLERİ AZALIYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile İl Sağlık Müdürlüğü iş birliğinde “Yenidoğan Canlandırma Programı (NRP) Uygulama Eğitimi” gerçekleştirildi. Yürütülen programlar çerçevesinde yeni doğanların ölüm riskinin ve bebek ölüm hızının azaltıldığına dikkat çekildi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen program çerçevesinde , İl Sağlık Müdürlüğü'nde görevli NRP uzmanları tarafından “Yenidoğan Canlandırma Programı (NRP) Uygulama Eğitimi” verildi. Eğitime; Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Serdar Tolay, Gaziantep İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serdar Sarıfakı ve sağlık çalışanları katıldı. Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle bebek ölümlerine ilişkin toplumun hassasiyetini artırmak, yeni doğanların ölüm riskini ve bebek ölüm hızını azaltmak amacıyla bir eğitim programı düzenlendi.

SERTİFİKALAR VERİLDİ

Gerçekleştirilen eğitimde, İl Sağlık Müdürlüğü'nde görevli NRP uzmanları tarafından yeni doğana en güncel yaklaşımlar, uygulamalar anlatıldı. Toplumdaki sosyoekonomik durumun iyileşmesi ve sağlık alt yapısının güçlendirilmesiyle bebek ölümlerinde önemli azalmalar gözlendiğine vurgu yapıldı. Yürütülen programlar çerçevesinde yeni doğanların ölüm riskinin ve bebek ölüm hızının azaltıldığına dikkat çekildi. Eğitimin sonunda Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Serdar Tolay ve Gaziantep İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serdar Sarıfakı katılımcılara sertifikalarını takdim etti. (BÜLTEN)

 

 

24.01.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin