VALİ GÜL’DEN SIKI DENETİM

VALİ GÜL’DEN SIKI DENETİM

KAFELER, RESTORANLAR KAPANDI, HAYVANLAR AÇ KALDI

Vali Davut Gül, Covid-19 Denetimleri Kapsamında Üniversite Bulvarında Trafik Uygulamasına katılarak sürücülere ve vatandaşlara yeni tedbirler konusunda uyarılarda bulundu. Karataş’ta işyerlerini de ziyaret eden Vali Gül, vatandaşlara sokak hayvanlarının beslenmeleri için çağrıda bulundu.

Gaziantep Valisi Davut Gül, korona virüse karşı uygulanan denetimlere katılarak vatandaşlara uyarılarda bulundu. Üniversite Bulvarı ve Karataş Mahallelerinde vatandaş ve esnafla sohbet eden Vali Gül, maske dağıttı, kurallara uyulması konusunda çağrıda bulundu. Karataş 400 No.lu Caddede Covid-19 ile ilgili denetimler ve uyarıları gerçekleştiren Vali Gül, denetimler kapsamında caddede yeni tedbirlerle ilgili incelemelerde bulundu, esnaf ve vatandaşlara tedbirleri de anlattı.

HAYVANLARI UNUTMADI

Korona virüs tedbirleri kapsamında kafe ve restoranlar paket servise geçmiş, işletmelerde yemek yemek yasaklanmıştı. Kafe ve restoranların yemek artıkları ile beslenen sokak hayvanlarının beslenme problemi yaşadığını aktaran Vali Gül, “Yeme içme mekanlarının kapanmasından dolayı sokaktaki kurdun kuşun açlık sorunu var. Hayvan besleme noktalarını unutmadan kapımızın önüne bir kap yemek bırakalım lütfen... Kim bilir belki o canlının yiyeceği sizin vesilenizdir” dedi. (NEVRE DUMAN) 

29.11.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin