USLANMIYOR!

USLANMIYOR!

AYNI ECZANE, AYNI DURUM, AYNI ŞİKAYET: VAZGEÇMİYOR!


Hasta ve hasta yakınlarının kendi eczanesinden alışveriş yapması için adeta yarışa giren eczane çalışanlarının müşteri kapma mücadelesi bir türlü son bulmuyor. 25 Aralık Devlet Hastanesi karşısında faaliyet gösteren Erdoğan Eczanesi çalışanları, eczanelerden ilaç almaya gelen hasta ve hasta yakınlarını rekabet uğruna sözlü taciz etmeye devam ediyorlar. Vatandaşlar, eczane çalışanlarının hasta ve hasta yakınlarını kendi eczanelerinden ilaç almaya çağırmalarından bıkmış durumda.

Gaziantep 25 Aralık Devlet Hastanesi karşısında faaliyet gösteren Erdoğan Eczanesi, daha önce gazetemizin sütunlarından defalarca duyurmamıza rağmen, rekabet uğruna hem vatandaşları rahatsız ediyor hem de diğer eczanelerin ekmeğiyle oynuyor. Hastanelerden doktorların yazdığı reçete ile çıkan hasta ve hasta yakınları, ilaç almak için hastane çevresinde yan yana bulunan eczanelere yöneldiklerinde Erdoğan Eczanesi önünde bulunan elemanların kendilerini çağırdığını, alışverişlerini kendi eczanelerinden yapmaları için ikna etmeye çalıştıklarını belirtti. Hastaneler kadar eczanelerin de rekabetten uzak olması gerektiğini söyleyen vatandaşlar, gazetemize yaptıkları açıklamada, “Hasta ve hasta yakınları eczanelere ilaç almaya geliyor. Erdoğan Eczanesi önünde çocuklar ellerinde reçete olan kişilere seslenerek kendilerinden alışveriş yapmalarına ikna etmeye çalışıyor. Hasta üzerinden rekabet yapılması hiç hoş bir durum değil. Eczaneler simsar değil eczacı çalıştırıyor, eczacıların simsarlar gibi çağrıda bulunması doğru değil. Hastane civarında Erdoğan Eczanesi’nden başka onlarca eczane var, hiçbiri böyle bir şey yapmıyor. Neden diğer eczanelerin ekmeğiyle oynuyorlar?” ifadelerine yer verdi.
Erdoğan Eczanesi tarafından yapılan bu reçete kapma mücadelesinin reçete başına verilen ücretten kaynaklandığını belirten vatandaşlar, eczanenin bu duruma bir son vermesi gerektiğini ekledi. (TÜLAY KARA)

10.07.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin