Uğur Okulları'ndan 10 Kasım Oratoryosu

Uğur Okulları'ndan 10 Kasım Oratoryosu

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin yıldönümünde Özel Gaziantep Uğur Okulları tarafından düzenlenen törenle anıldı.

Atatürk'ü anma törenleri Gaziantep Uğur Okulları'nın bahçesinde düzenlenen törenle başladı. Saygı duruşu ile başlayan tören, İstiklal Marşı'nın okunması ve günün önemini anlatan konuşmaların ardından Enver Yücel Konferans Salonu'nda Ortaokul öğrencileri tarafından hazırlanan oratoryo ve Atamızın sevdiği şarkılarla devam etti.

ZAMANIN AKIŞINI DURDURUYOR

Özel Gaziantep Uğur Okulları Kampus Müdürü Kasım Ateş,  Ata'ya saygı konuşmasında, "Bugün, yurdumuzun her bir köşesinde, köyünde, kasabasında, şehrinde, metropolünde; okulda, caddede, tarlada, köprüde hayat iki dakika duruyor. Atamız o kadar yüce bir insan ki yeryüzünde hiç kimsenin yapamadığını yapıyor: Zamanın akışını durduruyor" dedi.

HER ZAMAN BİR YOL GÖSTERİCİ

Kampus Müdürü Ateş, şöyle devam etti: "Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kısacık hayatına milyonlarca insanın yapamayacağı başarıları tek başına sığdırmış seçkin bir komutan, büyük bir devlet adamı, sanat aşığı, bilgili, erdemli ve asil bir insandır. O, Türk ulusunun istikbalinde her zaman bir yol gösterici olarak yer alacaktır. Biz, Özel Gaziantep Uğur Okullarının ilk misyonu da onun çizgisinden şaşmadan, inkılaplarını yaşatmak ve ona layık yurtseverler yetiştirmektir. Onun azmi, kararlılığı, vatan sevgisi, bayrak sevgisi, bağımsızlık tutkusu, çağdaşlığı, ahlakı, insan sevgisi, sanata – kültüre ve bilime olan düşkünlüğü bizler için bir meşaledir.

ATATÜRK  HEP YAŞAYACAKTIR

O ulusumuzun tüm tarih boyunca yetiştirmiş olduğu en büyük Türk'tür. İdealleri bu milletinin yüreğinde yaşadığı sürece Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk hep yaşayacaktır. Atatürk'ü anlamak ve anlatmak, onun kurduğu cumhuriyete ilelebet sahip çıkmak bizim birincil onur meselemizdir. Atamızı büyük bir sevgi, özlem, minnet ve saygı ile anıyoruz."

TÖRENİN SONUNDA BÜYÜK SÜRPRİZ

Anma töreninin son bölümünde Atatürk'ün katıldığı son balo canlandırıldı ve Atatürk maskesiyle halk oyunları öğretmeni sahnede zeybek oynadı. Kampüs müdürü Kasım Ateş programın sonunda 0ratoryoda görev alan öğrenci ve öğretmenleri sahneye davet edip  teşekkür etti.

 

 

 

10.11.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin