SÜPÜRGE SOPASIYLA HALTERE BAŞLADILAR, ŞİMDİ REKOR KIRIYORLAR

SÜPÜRGE SOPASIYLA HALTERE BAŞLADILAR, ŞİMDİ REKOR KIRIYORLAR

Kıbrıs Ortaokulu 8. sınıf öğrencileri Aysel Avcı, Aslı Dağdeviren, Muhammed Enes Doğan halterde gösterdikleri başarılarla ülke genelinde derece yaptılar. Öğrencilerin başarılarının ödüllerle taçlandığına vurgu yapan Okul Müdürü Ökkeş Hançer, “Merkeze uzak mahallelerde olmamıza rağmen öğrencilerimizin bu başarısı bizleri gururlandırdı. Yoktan var ederek, süpürge sopalarıyla haltere başlayan öğrencilerimiz şimdi rekorlar ve derecelerle başarıdan başarıya koşuyorlar” dedi.

 

Kıbrıs Ortaokulu 8. sınıf öğrencileri Aysel Avcı, Aslı Dağdeviren, Muhammed Enes Doğan katıldıkları Türkiye Halter Federasyonu 2019 halter müsabakalarında 55 kiloda derece yaptılar. 2 yıldır halterde derece yapan öğrenciler, yoktan var ederek hem eğitim hayatlarını hem de sporu bir arada yürütüyorlar. Kıbrıs ortaokulu müdürü Ökkeş Hançer, “Aysel Avcı isimli öğrencimiz Türkiye rekoru ve Türkiye birinciliği elde ederek, Konya Akşehir ilçesinde yapılan Minikler Türkiye Şampiyonasında Aslı Dağdeviren isimli öğrencimiz 55 kg’da Türkiye 2.si, Muhammed Enes Doğan isimli öğrencimiz Türkiye 4.sü olarak okulumuzu gururlandırdı. Öğrenme güçlüğü çeken öğrencimiz in Türkiye’de derece yapması bizleri ayrıca gururlandırdı. Merkeze uzak mahallelerde olmamıza rağmen öğrencilerimizin bu başarısını çok önemli buluyoruz. Yeni yetişen öğrencilerimiz, geçtiğimiz hafta içerisinde Konya’da yarıştı. Türkiye 2.liği ve Türkiye 4.lüğünü okulumuza getirdiler. Biz öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. Yoktan var ederek, süpürge sopalarıyla haltere başlayan öğrencilerimiz şimdi rekorlar ve derecelerle başarıdan başarıya koşuyorlar. Okul olarak spora verdiğimiz önemle doğru orantılı şekilde mezunlarımız arasında milli takıma seçilenler mevcut” şeklinde konuştu.

HEM AKADEMİK BAŞARI HEM SPOR

Müdür Hançer, sporun eğitim hayatındaki önemine vurgu yaparak, “Okullarda eğitimin yanı sıra spora da önem verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Yaklaşık 3 bin öğrencinin bulunduğu okulumuzda dereceye giren onlarca öğrencimiz var. Sporla okula bağlanan gençlerimizin zamanla akademik başarıları da gün yüzüne çıkıyor. Öğrencilerimizin geleceğe hem eğitimle hem de sporla birlikte hazırlıyoruz. Sporla ilgilenen çocuklarımızın sayısını artırarak kötü alışkanlıkların yok olmasını hedefliyoruz” ifadelerine yer verdi. (ASLI EMEKTAR)

29.08.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin