SON DAKİKA: GAZİANTEP'TE O ÖZEL HASTANELERDE PCR TESTİ ALINACAK! ÜCRETİNİ SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ AÇIKLADI!

SON DAKİKA: GAZİANTEP'TE O ÖZEL HASTANELERDE PCR TESTİ ALINACAK! ÜCRETİNİ SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ AÇIKLADI!

Korona virüs şüphesi bulunan kişilerin testlerini devlet hastanelerinde bakanlıklar karşılıyor. İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklama ile özel hastanelerde test için yalnızca 250 TL ücret talep edilebileceği belirtildi.

Korona virüs ile mücadele kapsamında, hastalığın teşhisi için yapılan testlere ilişkin İl Sağlık Müdürlüğü’nden açıklama yapıldı. Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Covid-19 kesin tanısı Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan RT-PCR sürüntü testi ile konmaktadır. Bu test şüpheli şikayetleri olan vatandaşlarımıza doktor kararı ile ücretsiz yapılmaktadır. Ayrıca tarama amaçlı veya isteğe bağlı olarak yetkilendirilmiş hastanelerimizde 250 TL ücretle yapılmakta bunun üzerinde ücret talep edilmemektedir” denildi.

HASTANELER YETKİLENDİRİLDİ

Kesin tanı niteliği taşımayan testleri bakanlığın kabul etmediğinin aktarıldığı yazıda, “Ancak çoğu özel hastanemizde ön test niteliği taşıyan daha hızlı sonuç veren çeşitli antijen ve antikor testleri yapılmaktadır. Bu testler kesin tanı niteliği taşımaz. Bu nedenle bakanlık HSYS Sistemi tarafından kabul edilmiyor. İsteğe bağlı Covid sürüntü testi yaptırmak isteyen vatandaşlarımız İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından yetkilendirilmiş Özel Anka Hastanesi, Özel Sanko Hastanesi, Özel Medicalpark Hastanesi ve Özel Sevgi Hastanesi’nde 250 TL ücretle bakanlığımız tarafından kesin tanı kabul edilen PCR testini yaptırabilirler” ifadelerine yer verildi. (TÜLAY KARA)

26.11.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin