SECCADENİN ARASINDAKİ PARASINI CAMİDE NAMAZDA KAYBETTİ AYNI CAMİDE PARASINA KAVUŞTU

SECCADENİN ARASINDAKİ PARASINI CAMİDE NAMAZDA KAYBETTİ AYNI CAMİDE PARASINA KAVUŞTU

Gaziantep’te İşadamı Ercan Yalçın, cuma namazı çıkışında seccadenin arasında bulunan 2 bin dolarını camide düşürdü. Günler sonra parasını camide düşürdüğünü fark eden Yalçın, parayı bulan Suriyeli Ali Osman ile camide buluşup kaybettiği parasını teslim aldı. Yalçın, “Vatanımızda misafir ettiğimiz Suriyeli misafirlerimizin, bu şekilde düşünceli davranmaları ise gözlerimi yaşarttı” dedi.

Gaziantep’te Cuma namazına giden İşadamı Ercan Yalçın, daha önce seccadenin arasına koyduğu 2 bin dolarını, namaz sonrasında camide düşürdü. Gittiği her yeri aradıktan sonra camide düşürdüğünü fark eden Yalçın, cami imamı vasıtasıyla parayı bulan kişiye ulaştı. Suriye uyruklu Ali Osman isimli şahsın parayı bulduğunu öğrenen Yalçın, tercüman aracılığıyla Osman ile görüştü. Parasını kaybettiği camide Osman ile buluşan Yalçın, Suriyelilere yönelik olumsuz algının artık kırılması gerektiğine vurgu yaptı.

ÖNCE KAYBETTİ, SONRA KAVUŞTU

Olaya ilişkin bilgi veren İşadamı Yalçın, “Yılbaşı öncesinde ikindi namazını kılmak için Binevler’de Hafız Tevfik Karslıgil Camii’ne gittim. 2 bin dolar civarındaki paramı seccadenin arasına koymuştum. Namaz kıldığım zaman Camide namaz sonrasında parayı unuttum. Camiden çıkıp eve dönmüştüm. Sonrasında parayı camide düşürdüğümü hatırladım. Gece camiye geldim fakat cami kapanmıştı. 4 günlük sokağa çıkma yasağının ardından cami imamına sormak istedim. Akşam namazında imamın yanına gidip para bulup bulmadıklarını sordum. Cami İmamı Ramazan Toprak, bir Suriyeli tarafından para bulunduğunu fakat miktarı bilmediğini belirtti. İmam Toprak, parayı bulan kişiyi aradı, durumu izah etti. Cuma namazında parayı kaybettiğim camide, parayı bulan Suriyeli Ali Osman ile buluşup parayı teslim aldım. Bu çok ince bir davranıştı. Vatanımızda misafir ettiğimiz Suriyeli misafirlerimizin, bu şekilde düşünceli davranmaları ise gözlerimi yaşarttı” dedi. (TÜLAY KARA)

10.01.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin