SANAYİDE ÜRETİM AZALDI

SANAYİDE ÜRETİM AZALDI

TÜİK Gaziantep Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, sanayi üretim istatistikleri Haziran ayı sonuçları değerlendirildi

TÜİK Gaziantep Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, sanayi üretim istatistikleri Haziran ayı sonuçları değerlendirildi. Yapılan açıklamada sanayi üretiminin bir önceki yılın aynı ayına göre %3,9 azaldığı bildirildi.

 Sanayinin alt sektörleri (2015=100 referans yıllı) incelendiğinde, 2019 yılı Haziran ayında madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksi bir önceki yılın aynı ayına göre %4,8 arttı, imalat sanayi sektörü endeksi %4,6 azaldı ve elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi %0,5 arttı.

Bir önceki aya göre de azaldı

TÜİK Gaziantep Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada sanayi üretiminin bir önceki aya göre %3,7 azaldığı ifade edildi.

 Sanayinin alt sektörleri (2015=100 referans yıllı) incelendiğinde, 2019 yılı Haziran ayında madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksi bir önceki aya göre %2,4 artarken imalat sanayi sektörü endeksi %4,2 ve elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi %1,3 azaldı. 

16.08.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin