PROJELERE START VERİLİYOR

PROJELERE START VERİLİYOR

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI KURUM’DAN, GAZİANTEP’İN PROJELERİNE TAM DESTEK

VALİ GÜL VE BAŞKAN ŞAHİN PROJELERİ BAKAN KURUM’A SUNDU

Gaziantep Valisi Davut Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kentsel dönüşüm çalışmalarını ve çevre projelerimizin son durumunu Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile görüştü. Bakan Kurum, “Yeni projelerin başlangıcı için kararlar aldık” dedi.

Gaziantep Valisi Davut Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kentte yürütülen projelerini değerlendirmek adına Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u ziyaret etti. Vali Gül ve Başkan Şahin, gerçekleştirdikleri protokolü Bakan Kurum’a teslim etti, yeni projeler için destek sözü aldı. Bakan Kurum, ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada, “Gaziantep Valimiz Davut Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin ile şehrimizde devam eden kentsel dönüşüm çalışmaları ve çevre projelerimizin son durumunu değerlendirdik, yeni projelerin başlangıcı için kararlar aldık” dedi.

120 BİN METREKARELİK YEŞİL ALAN OLUŞTURULACAK

Bakan Kurum, Gaziantep’e yapılacak olan Millet Bahçesi’nin son durumuna ilişkin yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin Her Yerinde Kentsel Dönüşüm hedefimiz kapsamında Gaziantep’te sağlıksız ve riskli yapıların bulunduğu mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızı güvenli konutlara kavuşturuyoruz. Şehrimizde TOKİ Başkanlığımız ve Büyükşehir Belediyemizce 2000 rezerv konut üreteceğiz. Gaziantep Millet Bahçemize Valilik binamızın bulunduğu alanı yeşil yollarla bağlayarak yaklaşık 120 bin metrekare büyüklüğünde bir yeşil alanı şehrimize kazandırıyoruz. Bisiklet ve yürüyüş yollarıyla şehrimiz daha sağlıklı bir yaşam alanına sahip olacak” şeklinde konuştu.

BAKAN KURUM’DAN DESTEK SÖZÜ

Gaziantepli üreticiler açısından büyük önemi bulunan Nizip Çayı’nın temizlenmesi başta olmak üzere birçok çalışma için destek sunulacağını aktaran Bakan Kurum, “İLBANK aracılığıyla; Gaziantep’in can damarlarından Nizip Çayı’nın temizlenmesi ve Nizip Çöp Sızıntı Suyu Ön Arıtma Tesisi, Atıksu Arıtma Tesisi, Katı Atık Tesisi Projeleri için Büyükşehir Belediyemize gerekli desteği sağlayacak, şehrimizi geleceğe en güzel haliyle taşıyacağız” ifadelerine yer verdi.

MİLLET BAHÇELERİ BİRLEŞTİRİLECEK

Gaziantep Valisi Davut Gül, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Büyükşehir Belediyesiyle yaptığımız protokolü Çevre ve Şehircilik Bakanlığına teslim ettik. Valiliğin yeri yeşil alan olacak. Yolun üzerine yeşil yaya yolu yapılarak millet bahçeleri birleştirilecek. Mevcut otopark yer altına alınarak yerine kütüphane yapılacak” dedi. (NEVRE DUMAN)

15.01.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin