MHP’DE YARIŞ KIZIŞTI

MHP’DE YARIŞ KIZIŞTI

MHP Gaziantep İl Teşkilatı Pazar günü yapılacak olan il kongresine hazırlanıyor. İlçe kongrelerinin tamamlanmasının ardından yapılacak olan il kongresinde tüm ülkede yapılan kongrelerin aksine tek aday değil 3 aday bulunacak. Mevcut İl Başkanı Muzaffer Çelik’in yanı sıra Şehitkâmil eski İlçe Başkanı Aziz Yücel ve Şahinbey eski İlçe Başkanı Cahit Çıkmaz’ın listeleri, il başkanlığı için yarışacak.

Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep İl Teşkilatı, Pazar günü yapılacak olan kongre için hazırlanıyor. İlçe teşkilatlarının kongrelerinin tamamlanması ile gözlerin çevrildiği İl Teşkilatında ise genel merkez kararı sürpriz olarak karşılandı. Tek liste olarak seçime gidilmesi beklenirken, genel merkez aday olan 3 ismin de kongrede listelerini sunmalarını onayladı. Ender olarak kabul edilen çoklu liste uygulaması yarın yapılacak olan kongrede uygulanacak.

TEK LİSTE UYGULAMASI GAZİANTEP’TE UYGULANMAYACAK

Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep il teşkilatında, İl Başkanlığı için mevcut İl Başkanı Muzaffer Çelik’in yanı sıra Şehitkâmil eski İlçe Başkanı Aziz Yücel ve Şahinbey eski İlçe Başkanı Cahit Çıkmaz’ın listeleri yarışacak. MHP Genel Merkezi tarafından tüm teşkilatlarda şimdiye dek genelde uygulanan tek aday üzerinde uzlaşılıp, tek liste uygulaması il kongre kararı Gaziantep’te uygulanmayacak.

‘ADAYLIĞINA MÜSAADE EDİLENLER YARIŞACAK’

MHP Genel Merkezi’nden Gaziantep için çok adaylı kongreye onay çıkmasının ardından mevcut İl Başkanı Muzaffer Çelik’in yanı sıra il kongresinde aday olmak adına ilçe kongrelerinde yeniden aday olmayan; Şehitkamil eski İlçe Başkanı Aziz Yücel ve Şahinbey eski İlçe Başkanı Cahit Çıkmaz’ın listeleri yarışacak. MHP Gaziantep İl Kongresi 20 Eylül Pazar Günü saat 10.00’da Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Onat Kutlar Salonu’nda gerçekleştirilecek. Kongrede çoğunluk sağlanamaz ise 20 Eylül’de çoğunluğa bakılmaksızın yeniden kongre yapılacak. MHP Gaziantep İl Teşkilatının resmi sosyal medya hesabından kongreye ilişkin yapılan açıklamada, “MHP Gaziantep İl Kongremiz 20 Eylül 2020 pazar günü yapılacak olan 13. Olağan İl Kongremiz MHP Genel Merkezi tarafından adaylığına müsaade edilen adaylarımız yarışacaktır” denildi. (ASLI EMEKTAR)

18.09.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin