MASKE SORUNU ÇÖZÜLECEK

MASKE SORUNU ÇÖZÜLECEK

Korona virüs salgınına karşı vatandaşların alması gereken ilk önlemlerden birisi maske kullanmak. Toplu taşıma araçlarında, pazarlarda ve marketlerde kullanılması zorunlu olan maskeler artık sokaklarda dahi satılır duruma geldi. Büyükşehir Belediyesi tarafından toplu taşıma araçlarına binmeden önce vatandaşlara maske dağıtılırken Valilik de vatandaşların maske ihtiyacını karşılamak için harekete geçti.

Tüm dünyaya yayılan ve Türkiye’de de vaka sayısı gün geçtikçe artan korona virüs salgınına ilişkin maske kullanımı gündemden düşmüyor. İçişleri Bakanlığı tarafından alınan karar doğrultusunda artık toplu taşıma araçlarında, pazarlarda, taksilerde ve marketlerde maske kullanılması zorunlu hale geldi. Ticaret Bakanlığı maskeleri fahiş fiyatlarda satışa sunan firmalara yüklü miktarda cezalar keserken Gaziantep’te yerel yönetimler önlem almaya başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, toplu taşıma araçlarını kullanacak olan vatandaşlara maske dağıtımı yaptıklarını açıklarken, Vali Davut Gül de şehrin ihtiyacı olan maskeleri uygun bedelle satışa sunmak için çalışma başlattıklarını duyurdu.

YOLCULARA MASKE DAĞITILDI

Yayınlanan genelge ile toplu taşıma araçlarını kullanacak olan vatandaşların maske kullanması zorunlu hale geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, otobüs duraklarında ve tramvay istasyonlarında görevlilerin maske dağıttıklarını belirterek, “Aslında bir hafta önce tramvaylar ve otobüslerde sosyal mesafeyi ayarlayan düzenlemeler yapmış, bu düzenlemeleri incelerken arkadaşlarımızla beraber içinde maskenin de bulunduğu korona virüs önlem setlerini Gazianteplilere dağıtmıştık. Toplu taşıma araçlarına maskesiz binemeyeceğiz. Hazırlıksız gelenlere sabah saatlerinden itibaren tramvay istasyonlarında, belediye otobüslerinde maske dağıtmaya başladık. Lütfen herkes maskelerini kullanmaya hassasiyet göstersin” ifadelerine yer verdi.

UYGUN BEDELLE MASKE SATILACAK

Gaziantep Valisi Davut Gül, yaptığı açıklamada şehrin ihtiyacı olan maskenin üretilmesine ilişkin, “Büyükşehir Belediyemizle birlikte bir çalışma yapıyoruz; şehrinizin ihtiyacı olan maskeleri ürettirip uygun bedelle eczanelerde ve marketlerde satışını sağlamak” ifadelerine yer verdi. (ASLI EMEKTAR)

5.04.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin