İHSAN KAYA, ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

İHSAN KAYA, ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Büyük Birlik Partisi İl Başkanı İhsan Kaya, 24 Haziran seçimlerine katılmak için il başkanlığından istifa ettiğini ve Büyük Birlik Partisi Genel Merkezi’nden milletvekili aday adaylığı başvurusunu yaptığını ilk olarak gazetemizle paylaştı.

 

Büyük Birlik Partisi İl Başkanı İhsan Kaya, 24 Haziran genel seçimlerine katılmak için il başkanlığından istifa ettiğini ve geçtiğimiz gün genel merkezden aday adaylığı başvurusunu yaptığını ilk olarak gazetemizle paylaştı. Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Basın Yayın Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkan Yardımcısı Orhan Kızılaslan ile Çağdaş Gazeteciler Derneği Şube Başkanı Aslı Emektar’ı ziyaret eden BBP İl Başkanı İhsan Kaya, milletvekilliği için aday adayı olduğunu açıkladı. Büyük Birlik Partisi’ne kurulduğu günden bu yana özverili çalışmaları ile adından söz ettiren İhsan Kaya, gazetemize yaptığı açıklamada, “ Genel Başkanımız Mustafa Destici ile Gaziantep ziyaretinde görüştük. Önceki gün de il başkanları toplantısına katıldım ve genel merkezde Büyük Birlik Partisi’nin Gaziantep Milletvekili aday adaylığı müracaatımı yaparak tüm evraklarımı teslim ettim. 24 Haziran Pazar günü yapılacak olan seçimlere aday adayı olarak müracaatımı yaptım. İnşallah bundan sonraki süreçte Gaziantepli hemşerilerimizin hizmetinde olarak çalışacağız. Bu adaylık inşallah Gaziantep’imize, partimize, Alperenlerimize, ülkücü camiaya hayırlı ve uğurlu olur. Biz yıllardır Gaziantep’te siyaset yapıyoruz. 25 yıl bilfiil Büyük Birlik Partisi’nde siyaset yaptım. Önceki dönemde Milliyetçi Hareket Partisi’nde görev aldım” dedi.

KARARI GENEL BAŞKAN VERECEK

Partilerin Cumhur İttifakına kesin olarak dahil olacağını belirten Kaya, “ Genel Başkanımıza bu konuda yetkiyi genel başkanımıza verdik. İçinde bulunduğumuz hafta içerisinde partimizin ittifakın içerisinde nasıl yer alacağı kesinleşecek. Tüm il başkanlarımızın ve teşkilatlarımızın görüşü alındı” şeklinde konuştu. 

30.04.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin