GÜLLERLE KARŞILANDI

GÜLLERLE KARŞILANDI

Geçtiğimiz Pazar günü gerçekleşen yerel seçimlerde yeniden Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Fatma Şahin’i, belediye personelleri yeni dönemin ilk iş gününde güllerle, davul ve zurnalarla karşıladı. Şahin, “Bu zor dönemde 2 bin yıllık kardeşliğimize inandık, bir Gaziantep modeli oluşturduk. Birileri fitnede, dedikoduda yarışmaya çalışırken biz işimizle projelerimizle yarıştık. Hemşerilerim, projelerimize, kardeşliğimize, gönül belediyeciliğimize durma yok yola devam. Bana oy veren vermeyen bütün hemşerilerime teşekkür ederim. Ben partili partisiz tüm Gazianteplilerin başkanıyım. Rabbime şükürler olsun 5 yıl daha Gaziantep’e ve Gaziantepli hemşehrilerime hizmet etmeyi bana nasip etti” dedi.

31 Mart yerel seçimlerinde yüzde 54 oy alarak yeniden Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Fatma Şahin’i iş arkadaşları ve belediye personelleri sürprizle karşıladı. Davul ve zurna ile Başkan Şahin’i belediye önünde karşılayan belediye çalışanları, Şahin’in ‘Bir Aşk Hikayesi’ şarkısı eşliğinde güllerle selamladı. Şahin, başarı hikayesinin altında ekibinin imzası olduğunu belirterek, “Bu gün bu başarıda; bir aile olduysak, bir olduysak, beraber olduysak bu başarının bir başkanın başarısı değil aile olmanın başarısıdır. Bugün Büyükşehir Belediyesi olarak bunu ispatladık. Her bir kardeşim, genel sekreterimden, şu anda hizmet veren çaycı kardeşime kadar hepinize çok teşekkür ediyorum. Sizin gibi yol arkadaşlarına, basiretiniz için vefanız için kardeşliğiniz için bu zor coğrafyada bu zor dönemde dağ gibi arkamızda durduğunuz için Allah hepinizden razı olsun. Bir takım oyunu ve ben bu ailenin, bu takımın gücüne inandım. Hamd olsun, milletimize karşı bizi mahcup etmedi yüce Mevlam. Sizler arkamızda çok sağlam durdunuz. Ve sizin huzurunuzda tüm hemşerilerime çok teşekkür ediyorum. Bana oy veren vermeyen bütün hemşerilerime teşekkür ederim. Ben partili partisiz tüm Gazianteplilerin başkanıyım. Rabbime şükürler olsun 5 yıl daha Gaziantep’e ve Gaziantepli hemşehrilerime hizmet etmeyi bana nasip etti” dedi.

KAZANAN GAZİANTEP OLDU

Gaziantep’i hedefledikleri standartlara ulaştıracaklarını belirten Şahin, “3 Kasım’dan bu yana 15 defa bizi 1’inci çıkardılar. Oy veren vermeyen bütün hemşerilerimize çok teşekkür ediyorum. Bu sonuç bize şunu gösterdi.  Sayenizde ‘Sayın başkanım değil benim başkanım’ olduk. Bu zor dönemde 2 bin yıllık kardeşliğimize inandık, bir Gaziantep modeli oluşturduk. Birileri fitnede, dedikoduda yarışmaya çalışırken biz işimizle projelerimizle yarıştık. Hemşerilerim, projelerimize, kardeşliğimize, gönül belediyeciliğimize ‘durmak yok yola devam’. Kazanan Gaziantep, kazanan hemşerilerim oldu. İlk dönem bizim için çok önemliydi. Ama şimdi geçmiş döneme göre üzerimizde daha fazla bir sorumluluk var. Bugün yeni bir ‘bismillah’ diyoruz. Üzerimizdeki emanetin ve sorumluluğun farkındayız. Halkımıza verdiğimiz bütün sözleri yerine getirmek için bu ekibe güveniyorum, sizlere güveniyorum. Beyannamemizde verdiğimiz 2023’de, 2040’daki Gaziantep’imiz için yapacak çok işimiz, gidecek çok yolumuz var. Ama sizin gibi dostlar, sizin gibi çalışma arkadaşlarımızı olduğu sürece Allah bizi mahcup etmeyecektir. Gaziantep kazanacak, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi kazanacak, hemşerilerim kazanacak, kardeşlik kazanacak, bunu birlikte kazandıracağız. Çocuklarımız için geleceğimiz için yeniden yollara çıkma günü diyor, Allah yar ve yardımcımız olsun diyorum” ifadelerine yer verdi. (NEVRE SARAÇ)

1.04.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin