GAZİŞEHİR’İN İSMİ NE OLACAK?

GAZİŞEHİR’İN İSMİ NE OLACAK?

Süper Lig takımlarından Gazişehir Gaziantep’in yeni başkanı  Mehmet Büyükekşi, yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya geldi. Büyükekşi, yaptığı açıklamada takımın isminin değişeceğini kaydetti.   Büyükekşi, “Bizim birinci hedefimiz Gazişehir ismini Gaziantep olarak değiştirmek. Çünkü Gazişehir Gaziantep ismi pek çok yerde ve özellikle dışarıda kafa karışıklığına neden oluyor. O yüzden biz bunu Gaziantep ismini öne çıkaracak şekilde değiştirmek istiyoruz” dedi.

  Gazişehir Gaziantep’te kurulduğu günden bu yana başkanlık görevini sürdüren Adil Sani Konukoğlu’nun başkanlığı Mehmet Büyükekşi devretmesiyle birlikte yeni dönem başladı. Büyükekşi, yeni döneme ilişkin basın mensuplarıyla bir araya gelerek açıklamalarda bulundu. Takımın kabiliyetine değinen Büyükekşi, görev süresinde gerçekleştireceği icraatlere ilişkin de konuştu. Büyükekşi, "Bizim birinci hedefimiz Gazişehir ismini Gaziantep olarak değiştirmek. Çünkü Gazişehir Gaziantep ismi pek çok yerde ve özellikle dışarıda kafa karışıklığına neden oluyor. O yüzden biz bunu Gaziantep ismini öne çıkaracak şekilde değiştirmek istiyoruz. Bunun için çaba sarf edip Türkiye Futbol Federasyonu ile de görüşmeler yapacağız" dedi.

SEYİRCİ SAYISINI ARTIRACAĞIZ

Seyirci sayısını arttırmayı hedeflediklerini söyleyen Büyükekşi, "İkinci amacımız ise geçen yıldan bu yana takımın en büyük sıkıntılarından biri olan seyirci sayısı. Geçen yıl ortalama 2-3 bin kişiye, bu yılki Gençlerbirliği maçında da takımımız 5 bin kişiye oynadı. Bu kent geçmişte futbola ilgisi son derece yüksek olan bir kentti. Yani böyle 3-5 bin kişiye oynayacak bir şehir değil burası. Bizim şuanda büyük ve son derece modern bir stadımız da var. O yüzden hedefimiz bir şekilde bu sayıyı arttırmak. Gazianteplileri takımı sahiplenmeye davet etmek istiyoruz. Gazişehir Gaziantep takımını şampiyon yapan ve bu günlere gelmesinde büyük emeği olan Adil Sani Konukoğlu’na ve yönetim kurulu üyelerine, futbolcusundan, teknik ekibine, malzemecisine kadar herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Gerçekten çok önemli bir iş başardılar. Çünkü Gaziantep hep uzun yıllar Süper Lig’de olmuş bir şehir ve o ekip sayesinde önemli bir işin altına imza atılarak bu şehir aynı başarıyı tekrar yakaladı" ifadelerine yer verdi. (ASLI EMEKTAR)

15.09.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin