GAZİANTEP İLK SIRADA

GAZİANTEP İLK SIRADA

Eylül’de Gaziantep’te düzenlenecek olan Türkiye’nin en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’e ön başvurusu kabul edilen projeler açıklandı. Türkiye’deki 174 BİLSEM’in başvurduğu projelerden 475’i ön elemeyi geçti. BİLSEM’ler arasında Gaziantep Nuray Tuncay Kara Bilim ve Sanat Merkezi ön elemeyi geçen 74 projesi ile Türkiye 1.si oldu.

22-27 Eylül 2020tarihlerinde ilk defa Gaziantep’te düzenlenecek olan TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne alınan ön başvuruların değerlendirme sonuçları da belli oldu. Türkiye’deki 174 BİLSEM’in başvurduğu projelerden 475’i ön elemeyi geçti. BİLSEM’ler arasında Gaziantep Nuray Tuncay Kara Bilim ve Sanat Merkezi ön elemeyi geçen 74 projesi ile Türkiye 1.si oldu. Gaziantep Nuray Tuncay Kara Bilim ve Sanat Merkezi’nde eğitim gören özel yetenekli öğrenciler kurdukları takımlarla Akıllı Ulaşım Yarışması’ndan 11, Eğitim Teknolojileri Yarışması’ndan 16, İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışmasından 41, Uçan Araba Tasarım Yarışması’ndan 1, Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarışması’ndan 3, Tarım Teknolojileri Yarışması’ndan 1, İHA Yarışması 1 olmak üzere toplam 74 kategoride ön elemeyi geçti.

GURUR YAŞIYORUZ

Gaziantep Valisi Davut Gül, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “TEKNOFEST 2020 Festivalinde ön elemeyi geçen, BİLSEM’lere ait 475 proje içerisinde Gaziantep Nuray Tuncay Kara Bilim ve Sanat Merkezi 74 projeyle 1. oldu. Bu gururu bize yaşatan tüm mesai arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ederim” dedi.

TEKNOFEST GAZİANTEP’E YAKIŞTI!

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe teknoloji ve bilim konusunda farkındalık oluşturmayı hedeflediklerini belirterek, “Türkiye'nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı amaçlıyoruz. TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'ne ev sahipliği yapacak. Gaziantep’in ev sahipliğinin hakkını verdiğini düşünüyoruz. İstanbul dışında ilk defa Gaziantep’te düzenlenecek olan TEKNOFEST’e Valimizin talimatları ile şehir olarak çok iyi hazırlandık. Festival ile ilgili olarak tüm okul müdürlerimiz ile bir araya gelip bir hedef belirledik. 21 yarışma kategorisinin yer alacağı festivalin Gaziantep'in sanayici kimliğine çok yakışacağını, bu yarışmalarla Türkiye'nin milli teknoloji hamlesine adım adım yaklaşacağını düşünüyoruz. Gaziantep’te bu yıl açılan ve eğitim vermeye başlayan Gaziantep Nuray Tuncay Kara Bilim ve Sanat Merkezi’nin 174 BİLSEM arasından açık ara 1. olarak çok önemli bir başarıya imza attı. Yarışmalara başvuru sürecinde okul ziyaretleri yapmıştık. Nuray Tuncay Kara Bilim ve Sanat Merkezi’ne düzenlediğimiz ziyarette okul müdürümüz Hayri Özaslan ve öğretmenlerimiz Türkiye 1.si olma sözünü vermişlerdi, bu sözü de yerine getiriyorlar” dedi. (NEVRE SARAÇ)

21.05.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin