EN RİSKSİZ BÖLGE: ASRİ MEZARLIK

EN RİSKSİZ BÖLGE: ASRİ MEZARLIK

RİSK HARİTASINDA HER YER KIRMIZI, ASRİ MEZARLIK YEŞİL

Sağlık Bakanlığı’nın Hayat Eve Sığar uygulamasında korona virüs riskini içeren yoğunluk haritası Gaziantep’in durumunu bir kez daha gözler önüne serdi. Gaziantep’in haritasında kırmızı renk hakim olurken, risksiz bölge olarak yalnızca Asri Mezarlık kaldı.

Korona virüs ile mücadele kapsamında alınan yasak kararları, uygulanan denetimler ve kesilen cezalar bir türlü sonuç vermiyor. Maske ve mesafe cezaları kesilen vatandaşların yanı sıra hafta sonlarında akşam 20.00 ile sabah 10.00 saatleri arasında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarını ihlal eden vatandaşlar da mevcut. Tedbirlere uyulmaması ise beraberinde salgının hızla yayılmasına sebep oluyor. Gaziantep’te salgın gün geçtikçe artarken riskli bölgeler vatandaşı korkutuyor.

YOĞUN BAKIM DOLULUĞU YÜZDE 73

Üçüncü defa en yüksek vaka seviyelerine ulaşılan Gaziantep için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Gaziantep'teki yoğun bakım doluluk oranının yüzde 73,1'e kadar çıktığını, servis doluluk oranının yüzde 60, solunum cihazı doluluk oranının ise yüzde 35” açıklamasında bulunmuştu. Gaziantep’in risk haritasında ise vaka sayılarının en yüksek olduğu bölgeler Yeşilvadi Bulvarı bölgesi, Akkent, Atatürk Bulvarı, Çarşı, Karşıyaka, Duisburg Bulvarı, Emek Mahallesi, Fevzi Çakmak Bulvarı, Gazikent, Üniversite Bulvarı olarak açıklandı. Haritada en risksiz bölge ise Asri Mezarlık olarak belirtildi. Gaziantep’te kırmızıya boyanmayan tek nokta mezarlık oldu.  (NEVRE DUMAN)

 

 

 

29.11.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin