ECDADIMIZIN İZİNİ SÜRECEĞİZ

ECDADIMIZIN İZİNİ SÜRECEĞİZ

Osmanlı Ülkü Ocakları Federasyonu Gaziantep teşkilatı düzenlediği yemekte basın mensupları ile bir araya geldi. Toplantıda teşkilat tanıtılırken Şehit ve Gaziler Günü de kutlandı.

Osmanlı Ülkü Ocakları Federasyonu Gaziantep teşkilatı basın mensuplarıyla öğle yemeğinde bir araya geldi. Demokrasi ve insan hakları evrensel ilkelerine bağlı, inanç ve düşünce özgürlüklerine saygılı sivil toplum ve hukuk devleti anlayışı doğrultusunda emin adımlarla ilerleyen Osmanlı Ülkü Ocakları Federasyonunun yemeğine emekli valilerden Ali Bezirgan, Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan Kızılaslan, MHP eski Milletvekili Mehmet Ay, Osmanlı Ülkü Ocakları Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Cevdet Yıldırım, Gaziantep İl Başkanı Bahattin Güllü, Güneydoğu Teşkilat Başkanı Cuma Çalışkaner, İl Teşkilat Başkanı Mehmet Güllü, İl Başkan Yardımcıları Nedim Bayram ve Ömer Güllü, MHP eski İl Başkanlarından Burhan Gündüz, Şahinbey İlçe Başkanı Kenan Yıldız, Şehitkamil İlçe Başkanı Akın Çalışıcı, Şehitkamil Başkan Yardımcısı Kenan Öztürk, İl Kadın Kollar Başkanı Cennet Öztürk katıldı.

ÜLKEMİZİN AMACI DOĞRULTUSUNDA ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ

Osmanlı Ülkü Ocakları Federasyonu Gaziantep İl Başkanı Bahattin Güllü, yaptığı açıklamada, “Bu nedenle tarihinde bu uğurda çok savaş yapmış birçok insanını şehit ve gazi vermiştir. Gazi, harbe katılıp da, harpten sağ olarak dönen savaşmış kahramanlardır. Gazilik unvanı devlet tarafından verilir. En büyük Gazi, bu unvanı 19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kararı ile alan, vatanın kurtarıcısı ve kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. 2002 yılında çıkarılan yasa ile 19 Eylül günü Gaziler günü olarak kabul edilmiştir. Osmanlı Ülkü Ocakları Federasyonu olarak 19 Eylül Şehit ve Gaziler günümüzü kutluyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bizim Cumhuriyetin değerlerinde gözbebeğimizdir. Osmanlı medeniyeti de bizim ecdadımızın mirasıdır, kültürüdür. Biz Cumhuriyetin değerlerinde ecdadımızın izini sürmeye devam edeceğiz. Yeni kurulan Osmanlı Ülkü Ocakları ülkemizin amacı doğrultusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

KIRMIZI ÇİZGİMİZ CUMHUR İTTİFAKI

Osmanlı Ülkü Ocakları Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Cevdet Yıldırım, kırmızı İzgilerinin Cumhur İttifakı olduğuna vurgu yaparak, “Devleti daim edip, nizami âlemi yeryüzünde hâkim kılmaktır. Ecdadımız Osmanlının tabiri ile bütün dünya topraklarında mazlumların yanında olup zalimlerin karşısında dik durmaktır. Çıktığımız yol kutlu yoldur, bizim kırmızı çizgimiz cumhur ittifakıdır. Devletimizin yanındayız ve destek veriyoruz” dedi. Toplantının ardından Cemax Group Yönetim Kurulu Başkanı ve Osmanlı Ülkü Ocakları Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Cevdet Yıldırım, katılımcılara Türk Bayrağı hediye etti. (ASLI EMEKTAR)

17.09.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin