Cahit Nakıpoğlu'na yine karar çıkmadı

Cahit Nakıpoğlu'na yine karar çıkmadı

Gaziantep'te FETÖ'nün "para kasası" olduğu iddia edilen Naksan Holding'e yönelik 25 sanığın yargılandığı dava bugün devam edecek. 2 yıldır davaya bakan 9. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Murat Çolak Bursa Bölge Adliye Mahkemesi üyeliğine atanırken, davanın iddianamesini hazırlayan Savcı Cem Saklıca da Nazilli Cumhuriyet Savcılığı görevine atanmıştı.

Duruşma başladı. Duruşmanın başında konuşan hakim, "Biz yeni atandık. Bugün karar vermeyeceğiz. Duruşmayı bir iki hafta sonraya karar duruşması olarak erteleyeceğiz. Bugün sadece savunma alacağız" dedi.

Mahkeme Başkanı Adnan Yılmaz, dosyaya gelen belgeleri belirttikten sonra sanıklara söz hakkı verdi.

NAKIBOĞLU: İFTİRAYA UĞRADIM


Tutuklu sanık Cahit Nakıboğlu, ciddi sağlık sorunları yaşadığını ifade ederek, “Ölmekten değil de felç olmaktan korkuyorum. Yaklaşık 100 yıllık şirketimize hiçbir belge olmadığı halde FETÖ ile iltisaklı denilmesi zoruma gidiyor. Ben iç ve dış güçlerin iftirasına uğradım. Suçsuzum.” diye konuştu.

TANER NAKIBOĞLU: Emekli maaşıyla geçiniyoruz


Tutuklu sanık Taner Nakıboğlu, ceza verilmesini gerektirir hiçbir delil olmadığını öne sürerek, “FETÖ ile iltisakım ya da irtibatım olmadı. Mal varlığımıza el konulduğu için hiçbir gelirimiz yok. Babamın ve annemin emeklilik maaşlarıyla geçiniyoruz.”

Tutuklu sanıklar Cihan Dağcı, hakında aleyhe beyanlar bulunmadığını belirterek, beraat talebinde bulundu.

Tutuklu sanık Murat Zar, Naksan Holding’in İstanbul ofisinde çalıştığını, Gaziantep’e yılda sadece birkaç kez geldiğini ve suç işlemediğini öne sürdü.

Tutuksuz sanıklar Ferhan Nakıboğlu, Emre Nakıboğlu ve İbrahim Nakıboğlu da suçlamaları kabul etmedi.

Diğer sanıklar da suçsuz olduklarını dile getirerek, beraat talebinde bulundu.

Sanık avukatları, müvekkillerinin suçsuz olduğunu, dosyada delil bulmadığını savunarak haklarında beraat kararı verilmesini talep etti.

Cumhuriyet savcısı, önceki celse bildirdiği esas hakkındaki mütalaasını tekrar ettiğini ve tutuklu sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verilmesini istedi.

Mahkeme heyeti sanıkları dinledikten sonra karar vermek için duruşmayı 8 Kasım’a erteledi  

 

18.10.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin