ASKIDA TABLET KAMPANYASI

ASKIDA TABLET KAMPANYASI

GAZİANTEP’TE VALİLİK LİDERLİĞİNDE BİR İYİLİK HAREKETİ DAHA BAŞLADI

ÖĞRENCİLERİN UZAKTAN EĞİTİMİ İÇİN 100 BİN TABLET BAĞIŞLANIYOR

Gaziantep Valiliği tarafından Kalbe Dokun Gönül Kazan projesi kapsamında hayata geçirilecek olan ve Uzaktan Eğitim kapsamında tableti olmayan öğrencilere tablet temin edilmesini amaçlayan Askıda Tablet kampanyası başladı. 100 bin öğrencinin ihtiyacı olan 100 bin tabletin 60 bini belediyeler ve Organize Sanayi Bölgesi tarafından karşılandı. Kampanyanın tanıtım toplantısında konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, “Tablet ve internete ihtiyacı olan 100 bin civarında kardeşimiz mevcut. Gaziantep’te her şeyi birlikte yapıyoruz. Gaziantep modeli dediğimiz de böyle bir şey” dedi.

Gaziantep Valiliği bünyesinde başlatılan Kalbe Dokun Gönül Kazan projesinde bu defa eller öğrenciler için birleşti. Yaklaşık 100 bin öğrencinin uzaktan eğitimde kullanması için ihtiyacı olan 100 bin tabletin ilk etapta 40 bini Büyükşehir Belediyesi, Şahinbey ve Şehitkamil Belediyeleri ile Organize Sanayi Bölgesi tarafından karşılandı. Kampanyanın tanıtımı için yapılan toplantıda konuşan Vali Davut Gül, “Salgın Türkiye ve dünyada devam ediyor. Bu salgından en çok etkilenen sektörlerden birisi de eğitim sektörü. Öğretmenlerimizle, idarecilerimizle olağanüstü bir çaba gösterdik. Uzaktan eğitimi dünyada en iyi veren ülkelerden birisi olduk. Alanda baktığımızda bazı eksiklikler görüyoruz. Özellikle televizyonun dışında bilgisayarla anlatılan dersleri takip etmek için tabletlere ihtiyaç var” dedi.

100 BİN İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİ VAR

Kent genelinde yaklaşık 100 bin öğrencinin tableti olmadığını aktaran Vali Gül, “Ülkemizde de tableti ve bilgisayarı olmayan çocuklar var. Yaklaşık 630 bin öğrencimiz var. Bunların içerisinde tablet ve internete ihtiyacı olan 100 bin civarında kardeşimiz mevcut. Gaziantep’te her şeyi birlikte yapıyoruz. Gaziantep modeli dediğimiz de böyle bir şey. Büyükşehir Belediye Başkanımız, ilçe belediyelerimiz, Organize sanayi bölgesi başkanımızla, sanayi odamız, ticaret odamız ve ticaret borsamızla görüştük. Gönül seferberliği ile ihtiyaç sahiplerine tablet toplanacak” dedi.

40 BİN TABLET İÇİN HAYIRSEVER ARANIYOR

Her tabletin 4 aylık internet paketi olacağını kaydeden Vali Gül, “4 aylık internet paketi olan tabletlerin 60 bininden; 20 Bini büyükşehir, 20 bini Şahinbey, 10 bini Şehitkamil, 10 binini de Organize Sanayi bölgemiz karşılayacak. Vatandaşlarımızdan da beklentimiz; tabletleri sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfının elektronik ortamda bağış yapabilirler. Bir tablet ile 4 aylık internet için yaklaşık olarak bin TL belirlendi. Bin TL yatıran vatandaşımız adına, tableti kime verdiğimizi vatandaşımıza bildireceğiz. El ele verirsek kalan 40 bin tableti karşılamış olacağız. Gaziantep, bu iyiliğin başında geliyor. Bu bizim işimiz, Gaziantep’te yaşayan herkesin işi” ifadelerine yer verdi.

TABLETSİZ ÇOCUĞUMUZ KALMASIN

Tablet ihtiyacı olan öğrenciler için 20 bin tablet bağışladıklarını aktaran Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Ramazan ayında da bu pandemi sürecinden çıkmak için gıda paketleriyle halkımızın ihtiyaçlarını karşılamıştık. Hemşerilerimizle hastalıkta sağlıkta bir ve beraberiz dedik. Ve bugün okullarımız açıldı öğrencilerimizin uzaktan eğitimden dolayı tablet ihtiyacı ihtiyaçları var. Bu kampanya çok önemli bir kampanya. Gaziantep Büyükşehir ailesi olarak GASMEK’lerdeki öğrencilerimize de bu desteği veriyoruz. Yine bu kampanya kapsamında da 20 bin tablet desteği sağlıyoruz. Bütün halkımızı bu kampanyaya davet ediyoruz. Tabletsiz çocuğumuz kalmasın, uzaktan eğitime girmeyen çocuğumuz kalmasın. Evlatlarımız okusun. Ben okuyorum Gaziantep Okuyor Kampanyasını da bu şekilde desteklersek bu süreci birlikte başaracağız” dedi.

20 BİN TABLET ŞAHİNBEY’DEN

20 bin tablet bağışında bulunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise, toplantıda yaptığı konuşmada “Bu kampanya gerçekten çok önemli. Şahinbey Belediyesi olarak hem öğrencilerimize hem okullarımıza destek oluyoruz. Askıda tablet kampanyasını önemsiyoruz. Şu anda uzaktan eğitimde ciddi manada tablet ihtiyacı var. Bu kapsamda biz de Şahinbey Belediyesi olarak öğrencilerimize 20 bin tablet bağışı yaparak uzaktan eğitime destek sunuyoruz” dedi.

Toplantıda ayrıca Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Cengiz Şimşek, Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı Murat Özgüler ve Gaziantep Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Ömer Küsbeoğlu da yer aldı. (TÜLAY KARA)

21.09.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
Basvuru yu nasil yapicaz
Derya Kınacı 27 Eyl 2020 09:55:30
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin