gaziantep Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğü Düzenlenen Törenle Açıldı.

" />
Bugün : 21 Nisan 2014 - Pazartesi

Yabancılar Şubesi Açıldı

Yabancılar Şubesi Açıldı
Eklenme Tarihi : 14 Ocak 2009 / 12:49

gaziantep Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğü Düzenlenen Törenle Açıldı.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğü düzenlenen törenle açıldı.

Akyol mahallesinde gerçekleştirilen açılışa Vali Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı Kazım Arapoğlu, Baro Başkanı Aziz Canatar, Adalet Komisyonu Başkanı Şefik Aslan, İl Emniyet Müdürü Ali Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Albay Ali Tapan, Şahinbey Kaymakamı Ali Çınar, Şehitkamil Kaymakamı Ferudun Cemal Özdemir ile kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan daire müdürleri katıldı.

Açılış öncesi bir konuşma yapan Vali Süleyman Kamçı, güvenlik güçlerinin gece gündüz demeden her türlü fedakarlığı yaparak vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak için çalıştığını söyledi. Yabancılar şubesinin açılması ile de Gaziantep'te bulunan yabancıların daha iyi hizmet alabileceklerini belirten Kamçı, “Çeşitli vesilelerle ülkemize gelen veya ülkemizde yaşayan yabancı insanlarımıza asgari yaşam şartlarının sağlanması gerekmektedir. O nedenle bu yeni şubemizin yanı sıra buna bağlı olarak yabancıların ikametlerini sağlayacak başka yerler de hazırlanmaktadır. Burada yabancılara daha iyi hizmet vermek için bu açılışı gerçekleştiriyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yabancılar Şube Müdürlüğü binasının tarihi bir geçmişe sahip olduğunu ve geçmiş dönemlerde de farklı amaçlarla vatandaşlara hizmet verdiğini ifade eden Emniyet Müdürü Ali Yılmaz da, “Osmanlı döneminden beri polis karakolu olarak faaliyet gösteren, 2002 yılında yapılan yeni uygulama ile polis noktasına dönüştürülen Akyol Polis Merkezi daha sonra polis noktası olmaktan çıkarılmıştır. Bu bina uzun yıllardır boş olarak dururken Yabancılar Şube Müdürlüğü'nün ihtiyacı olması nedeniyle Büyükşehir Belediyesi ile Emniyet Teşkilatı Yardımlaşma Derneği'nin destekleri ve Hasan Sever ile Ekrem Sakıcı'nın katkılarıyla yeniden dizayn edilmiştir. Bizlere bu desteği veren herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesildi, daha sonra Emniyet Müdürü Ali Yılmaz davetlilere binayı gezdirdi.

Bu içerik 12105 kez okunmuş.

Henüz yorum yapılmamış.
İlgili haberler
Yukarı Geri Ana Sayfa

Kategoriler

Gaziantep Doğuş Gazetesi - Resmi İlanlar

Çok Okunanlar

Nöbetçi Eczaleler
Yol Durumu

Yazarlarımız

Tüm yazarlar
Yaşar ÖZEN
BİR DÖNEM BİTERKEN

Şans Oyunları

Tüm Sonuçlar