Bugün : 17 Nisan 2014 - Perşembe
( )

GAZİANTEP İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETERİ CAFER YILMAZ…

Eklenme Tarihi : 24 Şubat 2012 / 08:30

Bugün günlerden Cuma..

Bugün günlerden Cuma..

Mübarek gün, bu vesileyle hayırlı bir yazı yazalım..

Bu güzel fikrimizi,

Gaziantep İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Cafer Yılmaz için gerçekleştirelim.

Genç yaşında (41) Gaziantep gibi Türkiye’nin 6.büyük kenti mega kent marka şehrin il özel idaresi genel sekreterliği makamına geliş.. Cafer Yılmaz’ın özgeçmişine baktığımızda başarı grafiğinin hızla yükseldiği, bulunduğu her makamın hakkını veren ve alnının teri, bileğinin gücüyle yükseldiği ve geldiği yerlerde de hizmetlerini sürdürmüş olarak görüyoruz..

Değerli Cafer Yılmaz, biliyorsunuz ki, hemşehrimiz..

Bulunduğu makamda ikinci yılını tamamlayıp üçüncü yılına girecek. Geride bıraktığı iki yıla bakacak olursak her saniyesi dahi hizmetle dolu, insanlara hayırlı işlerin gerçekleştirildiği zaman dilimine şahit oluruz..

Her zaman söylerim. Kim ki, bu memlekette bir taş üstüne taş koymuş ise, memleketin en ücra köşesine bir çivi çakmışsa Allah o­ndan razı olsun. Sonuçta bu memlekette yaşıyoruz ve  herkesin sorumluluk bilincinde bu memlekete bir şeyler vermesi lazım diyoruz..

İşte Cafer Yılmaz’da bu isimlerden biri..Bulunduğu makamın hakkını verebilmek için saniyelerle yarışıyor. Nerede insanlara nasıl bir hizmet verebilmenin hesaplarını yapıyor. Geçmişte de hakkında yazı yazdığım İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Cafer Yılmaz, ilk kez yazdığım yazılarıma ters düşmeyen, bunu hak eden biri oldu. Böyle bir insan için olumlu yazı yazdığım için kendimi mutlu hissettim..Çünkü geçmişte bazıları bizi olumlu yazı yazdıktan sonra hayal kırıklığına uğratıp, güzel yazı yazdığımıza pişman etmişlerdi…

Cafer Yılmaz, hizmetlerini sessiz ve sade  sürdürür. Reklama kaçılmasını ve reklam olmasını istemediği hizmetlerini kimselere duyurmaz ama yine de bizim basın camiasının değerli meslektaşlarım kimin ne yaptığını ve nasıl bir hizmet gerçekleştirdiğini bildiklerinden o­nlar Cafer Yılmaz’ı istemese de ön plana çıkartırlar..

Uzun zamandır ziyaret edemediğim değerli dostumuz Cafer Yılmaz’ı geçenlerde  ziyaret ettik. Hoş sohbet esnasında “Zaten bende dışarıda idim.Yeni geldim.” Deyince. Hayrola ne dışarısı dedik. Önce reklam olur diye pek anlatmak  istemedi ama biz ısrar edince anlattı..

Amerika Dışişleri Bakanlığının düzenlediği  “genel ve yerel yönetimler”  kursuna katılmış. 20 ülkeden katılımcılar olmuş. İşin en ilginç ve mutluluk yanı ise Cafer Yılmaz, Türkiye’den katılan tek bürokrat.. Gururlanmadık desek yalan olur. o­nun kadar bizlerde Gaziantep’li olarak sevindik, mutlu olduk ve hemşehrimiz Cafer Yılmaz ile göğsümüz kabardı..

Kendisi ne kadar da reklam olur düşüncesiyle yazılmasını istemese de bizler bunu yazmayı kendimize bir görev bildik..

Gazeteci ve köşe yazarı olarak ilkemiz, bu memleket için çalışanları, oturdukları koltuğun hakkını verenleri, tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyanları o­nere edip kamu ile paylaşmaktır. Hele ki, Cafer Yılmaz gibi gösterişten uzak, reklamı sevmeyen, sadece görevini yaparak hizmet vermeyi hedefleyenlerin her zaman yanındayız.. Biz bu memlekette öyle bürokratlarda gördük ki, neredeyse nefes almalarını haber yaptırmadıkları kalırdı..

Evet, değerli Cafer Yılmaz kardeşim..

Gaziantep olarak seninle övündük..

Her kesime ulaşan hizmetlerinle de fakir fukara mutlu oluyor..

Ehh demek ki, aldığın maaşta helal, oturduğun koltukta hakkın.!

 

 

Bu içerik 1901 kez okunmuş.

Henüz yorum yapılmamış.
Yazarın diğer yazıları
Yukarı Geri Ana Sayfa

Kategoriler

Gaziantep Doğuş Gazetesi - Resmi İlanlar

Çok Okunanlar

Nöbetçi Eczaleler
Yol Durumu

Yazarlarımız

Tüm yazarlar
Yaşar ÖZEN
BİR DÖNEM BİTERKEN

Şans Oyunları

Tüm Sonuçlar