Enver Bakırcı AK Parti’ye " />
Bugün : 20 Nisan 2014 - Pazar
Ramazan TOPRAK
Ramazan TOPRAK ( toprak.r@hotmail.com )

Enver Bakırcı Siyasette Bir Markadır!

Eklenme Tarihi : 18 Mart 2009 / 08:32

“Enver Bakırcı AK Parti’ye

“Enver Bakırcı AK Parti’ye mi geçecek?” haberini okuyunca, “Bu işte bir yanlışlık var” dedim: “Benim tanıdığım Enver Bakırcı, şahsına yönelik adaletsizliklerin bir değil bini ile mücadele edip bugünlere gelmiş ve siyasi ahlakı gereği küskünlüklerinin imasında dahi bulunmamış erdemli ve tutarlı bir siyasetçidir..”

Bir adım ötesine de giderek şunu söyleyebilirim: “partisinden istifa seçeneği”, kamuoyunca şık karşılanmaz ama konu Enver Bakırcı olunca; istifanın da ötesinde bir tutum sergilese o­nu kınayacak bir Allah’ın kulu çıkmaz!

Enver Bakırcı’ya reva görülen muameleler bir başkasına yapılsa, partisinden istifa etmekle kalmaz siyaset denen iklimin semtine dahi uğramazdı! Zamanı gelsin, bunu detaylarıyla izah edeceğim.

Bakırcı, adaylık yarışında kenara alınıp “liyakat” bakımından dengi olmayan kimseler tercih edildiğinde; hiç gocunmadan yanında yer almış, mikrofonu alıp takdim etmiş ve “kardeşim” diyerek iltifatta bulunmuştur. Her babayiğidin harcı değildir bu işler!

Bakırcı, “bohçasında kitap taşıyan adam”dır. Masasında kitap vardır, çantasında kitap; cebinde kitaplardan aldığı notlar ve kafasında bu notları yerli yerine koyan bir amelelik içindedir gün boyu.

Mütevazı bir yaşam sürmektedir Bakırcı. Partisi iktidar da gördü, belediye de..Kimse çıkıp Bakırcı’nın kişisel menfaat peşinde koştuğunu, belediyelerden tek kuruş aldığını söyleyemez.

Bakırcı, siyasette kuralcıdır. Nereye ait olduğunu bilir, ne söylediğini ve söylediklerinin o­nu gündelik hayatta uymak zorunda bıraktığı kurallar bütününe harfiyen riayet eder.

Muhalifleri karşısında aman vermeyen bir sestir ama nezaketinden, saygısından bir eksilme göremezsiniz. Her dünyaya kapılarını açar, o­nlarla dertleşir, paylaşır ama kirli ittifaklarda, pazarlıklarda olmaz. Birileri “kirli ittifak” arayışına giriştiğinde yolu Enver Bakırcı’ya uğramaz çünkü Bakırcı’nın “kirli işler listesi”nde adı, kaydı yoktur!

Enver Bakırcı, AK Parti’de olmayı isteseydi iki dönemdir bakanlık koltuğunda oturuyor olabilirdi. Bakırcı AK Parti’de olsaydı bu kadar alakasız insan vekil, belediye başkanı olamaz, Gaziantep’te bu işlere bir seviye gelirdi. Zamanında bunu elinin tersi ile itmiş Bakırcı, bugün her biri bir başka kamptan çıkıp gelmiş karma-karışık yapıya heveslenip neden itibarını riske atsın?

Enver Bakırcı, Gaziantep siyaset tarihinde çok özel bir bölümde anılmayı çoktan hak etti. Enver Bakırcı ismi, sadece mensubu olduğu Saadet Camiasında değil hemen herkes tarafından saygı duyulan, itibarlı bir markaya dönüşmüştür.

Bunca kirliliğine rağmen; inadına siyaset yazıp ilgimizi bu dünyadan kesmiyorsak bunda Enver Bakırcı gibi değerlerin çok önemli katkılarının olduğu göz önünde bulundurulmalıdır.

İsmi, siyasette bir marka olan değerli dostum Enver Bakırcı, 29 Mart seçimlerinde de o aşinası olduğumuz Enver Bakırcı duyarlılığı ile mitingden mitinge koşmakta, aday edilip edilmemesine aldırmadan inandığı değerleri savunmaktadır. Böyle bir zata saygı duyulur, muvaffakiyeti için dua edilir.

Numan Kurtulmuş ismi ile siyasette yeniden bir umudun sinyallerini veren Saadet Partisi, yoluna bu isimlerle devam etmelidir, edecektir!

Bu içerik 710 kez okunmuş.

Henüz yorum yapılmamış.
Yazarın diğer yazıları
Yukarı Geri Ana Sayfa

Kategoriler

Gaziantep Doğuş Gazetesi - Resmi İlanlar

Çok Okunanlar

Nöbetçi Eczaleler
Yol Durumu

Yazarlarımız

Tüm yazarlar
Yaşar ÖZEN
BİR DÖNEM BİTERKEN

Şans Oyunları

Tüm Sonuçlar